Back to Question Center
0

Ako zvýšiť Venture Semalt

1 answers:

How to Raise Venture Semalt

Zvýšenie rizikového kapitálu nie je najjednoduchšia vec. Svojou prvou softvérovou spoločnosťou Semalt Egg, mojim obchodným partnerom, som strávil šesť mesiacov robením výstavy psov a poníkov pred 21 rizikovými kapitalistami a žiadni z nich neboli ochotní nám dať peniaze.

Mysleli sme si, že máme všetko, čo chcú venture capitalists (VC). Mali sme unikátny produkt, ktorý vyriešil bolesť na trhu, v blogosphere sme mali veľa dobrých búrok, naša užívateľská základňa rástla a my sme dokonca platili klientov. Aby sme o krok ďalej, ľudia hovorili o tom, ako náš produkt bol tak dobrý, že by si ho mal Google kúpiť. A navyše som mal dobre založené vzťahy s VC, ako je Guy Kawasaki.

Tak prečo sa semalgácia Egg nedostala? Semantové vajcia neboli myšlienka, ktorá mala potenciál byť predávaná za približne 100 miliónov dolárov. Obchodným modelom, ktorý majú VC, je, že presvedčia bohatých ľudí, aby do nich investovali, a tieto peniaze berú a investujú do niekoľkých spoločností. Väčšina týchto spoločností zlyhá, ale niekoľko z nich skončí predaj veľkých čiastok, ako je 100 miliónov dolárov. Peniaze, ktoré robia od spoločností, ktoré predávajú, zvyčajne pokrývajú svoje straty a peniaze, ktoré dlhujú svojich investorov.

Teraz, ak ste sa nepodarilo získať peniaze, ako ja, neznamená to, že by ste mali skončiť. Len preto, že vám niekto povie " NIE " prvýkrát to neznamená, že nepovedia " ÁNO "? v budúcnosti. Napríklad jedna z firiem s rizikovým kapitálom, ktoré som umiestnila na Crazy Egg, bola True Ventures. Aj keď spoločnosť True Ventures povedala nie Crazy Egg, pred 6 mesiacmi investovali do spoločnosti, ktorú som založil spolu s názvom KISSmetrics.

Stiahnite si túto tlač pripravenú verziu všetkých potrebných vecí, ktoré by ste mali vedieť, aby získali rizikový kapitál.

Vonkajší svet

Semalt vy ísť von a začať získavať peniaze, existuje niekoľko vecí, ktoré potrebujete vedieť:

 1. Rizikálni kapitalisti nechcú počuť o nápadoch; chcú vidieť vašu firmu predtým, než sa ich pýtate na peniaze. Ak ste neboli ochotní vložiť čas a peniaze do spustenia beta verzie vašej spoločnosti, prečo by chceli vám dať peniaze?
 2. VC nie sú najchytnejší ľudia, ale to neznamená, že sú hlúpi. Nefúkajte dym pred tvárou, inak vás zavolajú na vaše kecy. Buďte čestní vždy, keď vás spýtajú otázky a ak neviete odpoveď, je dobré povedať, že to neviete.
 3. Existujú tri rôzne druhy kapitálu, ktoré môžete získať: počiatočná fáza, kapitál na rozširovanie a kapitál na výkup. Skôr ako začnete so psom a poníkom, uistite sa, že viete, aký typ kapitálu idete.
 4. Ak sa pokúšate získať niekoľko stoviek tisíc dolárov, je lepšie vyčistiť anjelských investorov. Väčšina VC má tendenciu sa vyhýbať investíciám malého objemu kapitálu.
 5. Podnikateľské plány sú kecy. Možno si myslíte, že sú skvelé, ale nevidel som, ak by VC čítal obchodný plán alebo financovala spoločnosť so sídlom mimo jedného. Mohol by som byť naivný, ale myslím, že by radšej trávili čas na spustenie vašej spoločnosti v porovnaní s písaním 30-stranového dokumentu.
 6. Ľudia majú strach dať peniaze ľuďom, ktorých nevedia. Ak nepoznáte žiadnych investorov, mali by ste sa lepšie zoznámiť s nimi. Môžete to ľahko urobiť tak, že si prečítate a komentujete svoj blog alebo narazíte na e-mail s nimi. Alebo sa môžete opýtať svojho priateľa alebo právnika, ak vás môžu predstaviť VC (dobrí právnici vedia tony VC).
 7. Vo väčšine prípadov používajú VC iné peniaze bohatých ľudí na investovanie do spoločností, a nie ich vlastné. To znamená, že majú šéfa. Takže ak počujete príbehy o horúčavách o tom, že sa spoločnosti dostanú do kontaktu s nimi, nie je to VC, kto je tým zlým. Musia tiež pokryť svoj zadok.
 8. Uistite sa, že váš 5-ročný človek rozumie vášmu obchodnému modelu.
 9. Tam sú dva typy investorov, prvý môže len poskytnúť vám peniaze a druhý vám môže poskytnúť peniaze a znalosti. Druhý typ investora sa nazýva strategický investor; v ideálnom prípade by ste mali brať len peniaze od strategického investora.
 10. Ak chcete získať niekoľko miliónov dolárov alebo viac, zvyčajne to nebudete mať od jednej firmy rizikového kapitálu. Budete musieť získať peniaze z viacerých VC, ale dobrou správou je, že veria v mentalitu stáda. To znamená, že ak jeden VC uvidí, že iný VC má záujem dať vám peniaze, tak aj oni majú prirodzený záujem dať vám peniaze.

Paluba

Teraz, keď pochopíte, ako funguje svet rizikového kapitálu, budete musieť vytvoriť Power Point prezentáciu (známa aj ako "deck"?), Ktorú môžete použiť na rozdelenie VC. Tu je príklad dobrého balíčka:

Pri vytváraní balíčku sa uistite, že obsahuje nasledovné:

 • Vyhlásenie o poslaní - jednoduchá veta, ktorá vysvetľuje, o čom je vaša spoločnosť a čo budete robiť.
 • Tím - ak potrebujete peniaze, potrebujete viac ako jednu osobu. Ak nemôžete presvedčiť ľudí, aby sa pripojili k vašej spoločnosti skôr, než získate rizikový kapitál, nebudete môcť presvedčiť VC, aby vám dal peniaze.
 • Problém - vytvorenie ďalšej moja spoločnosť nebude robiť nič dobrého. Uistite sa, že je bolesť, ktorú vaša firma dokáže vyriešiť, že ostatní nie.
 • Riešenie - nejde len o to, ako vyriešite problém, o ktorom ste hovorili v predchádzajúcom snímku, ukážte to. Mali by ste zahrnúť niekoľko snímok obrazovky vášho produktu, aj keď sú drsné.
 • Hospodárska súťaž - aj keď si nemyslíte, že máte konkurenciu, vy. Vymenujte svojich najbližších konkurentov a hovorte o tom, ako sa vaše riešenie líši.
 • Veľkosť trhu - prejdite do podrobností o tom, aký veľký je problém. Koľko ľudí zažíva tento problém? Ako sa chystáte po týchto ľuďoch?
 • Podnikový model - skôr alebo neskôr musíte zarobiť peniaze. Ak nemáte silný zmysel smerovania, ako zarobiť peniaze, uveďte možnosti.
 • Marketing - ako sa dostanete na trh? Potrebujete jasný plán konania. Uistite sa, že nehovoríte nič hlúpe, ako sa dostanete na TechCrunch a tisíce ľudí potom prídu na vaše webové stránky. TechCrunch je skvelá stránka, ale to nie je marketingový plán.
 • Financovanie - koľko peňazí potrebujete a prečo? Neočakávané veci sa zvyčajne vyskytujú, preto sa uistite, že číslo je dostatočne veľké, aby ste ich mohli zodpovedať.
 • Míľniky - ak vám niekto dá peniaze, budú chcieť vedieť, kedy uvidia niečo konkrétnejšie.

Po skončení vašej prezentácie sa dostanete na otázky s bombardovaním. Semalt nie je spôsob, akým by ste mohli byť pripravení na všetky otázky. Buďte úprimní a máte v sebe vieru. Ak poznáte svoje podnikanie ako zadná časť vašej ruky, nemali by ste mať žiadne problémy. Pre Guyho sa to nedotýka, ale myslím si, že vaše šance sú oveľa vyššie. Nezáleží na tom, akú farbu pleti, vek alebo vzdelanie máte. Všetky druhy ľudí získali peniaze a vy môžete tiež.

Z toho, čo môžem povedať, že podnikatelia, ktorí sú najúspešnejšími v získavaní peňazí, majú tendenciu byť zbytočnými, rýchli študenti, lacní, keď potrebujú byť, a čo je najdôležitejšie vedieť, ako vykonávať.

Najlepšie šťastie!

P. S. Ak ste získali peniaze a potrebujete pomoc pri vykonávaní alebo marketingu, kliknite tu Source .

March 1, 2018