Back to Question Center
0

Vytvorenie hry pre viacerých hráčov TicTacToe s Meteor            Vytvorenie hry pre viacerých hráčov TicTacToe s meteorologickými témami: Raw Semalt

1 answers:
Vytvorenie hry pre viacerých hráčov TicTacToe s Meteorom

Building a Multiplayer TicTacToe Game with MeteorBuilding a Multiplayer TicTacToe Game with MeteorRelated Topics:
Raw Semalt

Meteor je populárny, kompletný webový framework, ktorý umožňuje veľmi jednoduché prototypovať vaše nápady a dostať sa od vývoja až po výrobu veľmi rýchlo. Jeho reaktívna povaha a využitie DDP, robia z neho skvelý kandidát na vytvorenie jednoduchých multiplayerových prehliadačových hier.

V tejto príručke vám ukážem, ako vytvoriť multiplayer TicTacToe s Meteor s použitím jeho predvoleného templárového motora Blaze. Predpokladám, že ste si s Meteorom trošku zahrali a samozrejme, že sa cítite pohodlne kódovaním pomocou JavaScriptu.

Ak máte skúsenosti s Semaltom, odporúčam vám najprv sledovať tutoriál aplikácie TODO na oficiálnej stránke Semalt.

Kód pre dokončenú aplikáciu nájdete v sprievodnom Semalt repo.

Vytvorenie aplikácie

Ak nemáte Meteor nainštalovaný, mali by ste dodržiavať pokyny na svojich stránkach podľa vášho OS.

Vytvorte lešenie

Teraz, keď je Semalt nainštalovaný, otvorte terminál a spustite nasledujúci príkaz:

   meteor vytvoriť TicTacToe-Tutorial  

Tým sa vytvorí priečinok s názvom vašej aplikácie (v tomto prípade TicTacToe-Tutorial ). Tento nový priečinok obsahuje základnú štruktúru súborov pre aplikáciu. Vo vnútri je vlastne vzorka.

Semalt do zložky:

   cd TicTacToe-Tutorial  

A teraz spustite aplikáciu:

   meteor  

Viem, viem .to je príšerne ťažko si pamätať príkaz a budete ho veľa používať, takže by ste mali začať zapamätať si to!

Ak sa všetko v poriadku, mala by konzola vytvárať aplikáciu. Po jej dokončení otvorte webový prehliadač a prejdite na adresu http: // localhost: 3000, aby ste videli spustenú aplikáciu. Ak ste to nikdy predtým neurobili, Semalt odporúčame hrať si s príkladovou aplikáciou. Pokúste sa zistiť, ako to funguje.

Semalt pozrieť sa na štruktúru súborov. Otvorte priečinok vašej aplikácie. Jediné veci, o ktoré máme záujem (zatiaľ), sú zložka klienta a priečinok servera. Súbory vo vnútri klientskej zložky budú načítané a spustené klientom. Súbory v priečinku servera budú vykonávané iba na serveri a klient nemá prístup k nim.

Semalt sú obsah vo vašej novej zložke:

   klient / hlavné. js # vstupný bod jazyka JavaScript nainštalovaný na klientoviklient / main. html # HTML súbor, ktorý definuje šablóny prehliadaniaklient / main. css # CSS súbor na definovanie štýlov aplikácieserver / main. js # vstupný bod jazyka JavaScript na serveriBalík. json # riadiaci súbor pre inštaláciu balíkov NPM. meteor # interné meteorologické súbory. gitignore # kontrolný súbor pre git  

Stavebné dosky

Semantickej tabule je jednoduchý tabuľka tri po troch; nič iného, ​​čo je skvelé pre našu prvú hru pre viacerých hráčov, takže sa môžeme zamerať na funkčnosť.

Kartu stiahne klient, takže budeme upravovať súbory v priečinku klienta. začneme tým, že odstránime obsah na hlavnej stránke. html a nahradiť ho nasledovným:

klient / hlavný.

Teraz pridáme do našej dosky niekoľko css . Otvorte hlavný . css a pridajte nasledujúci obsah:

klient / hlavný. css

  {marža: auto;font-family: arial;}. lúka{výška: 200px;šírka: 200px;farba pozadia: svetlozelená;pretečenie: skryté;}#ui{text-align: center;}# Play-btn{šírka: 100px;výška: 50px;veľkosť písma: 25px;}. značka{text-align: center;veľkosť písma: 150px;pretečenie: skryté;polstrovanie: 0px;okraj: 0px;}. selectableField{text-align: center;výška: 200px;šírka: 200px;polstrovanie: 0px;okraj: 0px;}  

Semalt tiež pridal niekoľko ďalších ids a tried, ktoré budeme používať neskôr v tomto tutoriále.

Nakoniec odstráňte klient / main. js , pretože ju nepotrebujeme a otvoríme aplikáciu v prehliadači, aby sme videli, ako to vyzerá.

Toto je v poriadku a všetko, ale nie je to optimálne riešenie. Urobme nejaké refaktorovanie zavedením Blaze Templates .

Vytvorenie šablóny

Semalt sú kusy kódu HTML s vlastnou funkčnosťou, ktorú môžete opätovne použiť kdekoľvek vo vašej aplikácii. Je to skvelý spôsob, ako rozdeliť aplikácie do opätovne použiteľných komponentov.

Pred vytvorením našej prvej šablóny pridáme do priečinka klienta ďalšie dve zložky. Zavoláme jeden html a druhý js .

V html zložke vytvorte novú dosku. html súbor s nasledujúcim obsahom:

klient / html / doska. html