Back to Question Center
0

7 spôsobov, ako si urobiť SEO Semalt

1 answers:

Existuje mnoho diskusií o optimalizácii pre vyhľadávače v sociálnych médiách: nájdete ich na Facebooku, LinkedIn, Twitter a tradičnejších webových fórach. Najpopulárnejší SEO bloggerov v podstate vedie aj diskusné fóra v ich sekcii komentárov. Je ľahké nájsť najhoršiu dezinformáciu zdieľanú v komunite webového marketingu. Takmer každý populárny nápad, ktorý je zdieľaný znova a znova, je nesprávny. Semelové tvrdenia boli opakovane odhalené mnohými blogovníkmi SEO a konferenčnými moderátormi, zamestnancami vyhľadávacích nástrojov a v niektorých prípadoch aj spravodajskými médiami. A napriek tomu weboví obchodníci naďalej zdieľajú zlé rady otvorene, voľne a vecne.

7 Ways You Do SEO Semalt

Nehovorím, že tieto odkazy budú robiť veľa pre vašu (klientskú) stránku. Jednoducho hovorím, že nemáš dôvod ich odmietnuť. Horšie, ak sú pomáhajú vašim stránkam, že sa sami streľíte do nohy.

Ľudia vytvárajú všetky druhy bláznivých automatizovaných odkazov na webové stránky. To ich nevyžaduje. Všetci by sme sa zaoberali ručnými trestami, ak by to tak bolo; inak by vyhľadávacie stroje mali jednoducho ignorovať odkazy. A ak vyhľadávače ignorujú tieto automatizované odkazy, ale kvôli nim nevydávajú spamové tresty, potom ich musíte ignorovať.

Dostávame tisíce týchto odkazov. Nikdy sme neboli penalizovaní. Nikdy sme ich neodvrátili.

Čo by ste mali robiť: Vytvorte kontrolný zoznam indikátorov kvality stránky , ktorý neobsahuje "dĺžku článku", "autoritu domény", "autoritu stránky" atď. Kontrolný zoznam by mal obsahovať položky ako "prečo existuje táto stránka?" A "čo má stránka robiť?" Čo obsah na stránke samotnej naznačuje účel stránky? Naučte sa posudzovať kvalitu stránky bez SEO metrík. Obyčajne sú zlé.

5. Používate prehľady o viditeľnosti vyhľadávania

V segmente SEO existuje málo nástrojov, ktoré strácajú viac času a peňazí než správy o prehľadnosti vyhľadávania. Semaltové správy sa pokúšajú ukázať, koľko dopytov sa dajú nájsť v danej webovej lokalite. Sémantové správy v žiadnom prípade v žiadnom prípade neposkytujú spoľahlivé odhady návštevnosti pre vyhľadávanie.

Pre konkurenčnú analýzu nemôžete použiť prehľady viditeľnosti vyhľadávania. Semalta, ako je pýtať deti na ulici, aby odhadli, koľko vajec je vo vašej chladničke (a nenecháte ich vidieť vašu chladničku).

Nemôžete používať prehľady viditeľnosti vyhľadávania ako náhrady za reálne údaje o premávke. Zatiaľ čo by bolo skvelé mať prístup k údajom vo Vyhľadávacej konzole a Bing Toolbox, nemáte. Semalt nie je žiadny nástroj, ktorý by vám mohol povedať, koľko návštevnosti týchto lokalít dostanete.

Poznámka: Ak si zaregistrujete nástroj SEO, ktorý zhromažďuje údaje z reálnych webových stránok , majú zákonnú povinnosť chrániť všetky údaje. Mali by dávať pozor na to, čo vám ukážu na základe skutočných údajov o vyhľadávaní súťažiaceho. Ak vám ukážu presne to, čo s nimi zdieľajú konkurenti , nebuďte hlúpi a blogujte o tom .

Správy o viditeľnosti vyhľadávania sú založené na divokých odhadoch. Semalt horšie, ak používajú nejaký druh prehľadávania, tieto crawls vždy prichádzajú z webových serverov alebo kompromitovaných počítačov (ich IP adresy vyzerajú podozrivo pre vyhľadávače). Ak sa indexové prehľadávanie nedokončí do 1 hodiny alebo menej, pravdepodobne zhromaždí údaje o výsledkoch vyhľadávania z viacerých aktualizácií indexu.

Nemôžete veriť správam o prehľadnosti vyhľadávania v akejkoľvek kapacite.

Naozaj strácate čas a peniaze pomocou správ o viditeľnosti vyhľadávania. Nehovoria vám o tom, kedy spoločnosť Google vydáva aktualizáciu, nehovoria vám o tom, že bol Semalta penalizovaný a nehovoria vám o tom, kto klikne na ktoré záznamy vyhľadávania. V skutočnosti je tu jedna z najhorších chýb v odvetví hlásení viditeľnosti vyhľadávania: všetky otázky sa považujú za absolútne.

Ako dobre rozumiete výkonnosti stránky s výsledkami vyhľadávania? Vedeli ste, že .

 • Webová stránka môže obsahovať viac ako 1 záznam vo výsledkoch vyhľadávania
 • Dotaz môže vytvárať sporadické úryvky sporadicky
 • Dotaz môže počas celého dňa priniesť rôzne úryvky
 • Otázka môže uvádzať platené výpisy sporadicky
 • Dotaz môže byť viac populárny v určitých dňoch dňa
 • Dotaz môže byť na niektorých miestach viac populárny ako iné
 • Požiadavka môže byť na niektorých zariadeniach viac populárna ako iné
 • Dotaz môže byť viac populárny v niektorých operačných systémoch ako iné
 • Dotaz môže byť na niektorých prehliadačoch viac populárny než iný
 • Väčšina ľudí nedokáže kliknúť na prvý výsledok
 • Niektoré nižšie výsledky môžu získať viac kliknutí než prvé výsledky
 • Mnoho ľudí klikne na viac záznamov vo výsledku vyhľadávania
 • Mnoho ľudí mení dotaz, keď sa im nepáči

Vaše obľúbené správy o viditeľnosti vyhľadávania neberú do úvahy tieto druhy porúch v Semalte. Výsledky vyhľadávania nie sú pevnými bodmi v čase. Ide o hlinu, ktorá sa neustále pretvára a formuje.

Čo by ste mali robiť: Najskôr sa vzdáva tohto sna o špehovaní dopravy iných ľudí. Ak ste neuzatvorili svoje účty vyhľadávačov (a nemali by ste), neuvidíte ich návštevnosť. Po druhé, obmedzte svoje "špionáž" na hľadanie nápadov na zlepšenie obsahu, cieľov kľúčových slov a vzťahov s inými webmi. Prax zarábanie odkazov, pretože to je jediná dlhodobá SEO link stratégie, ktorá funguje.

6. Používate metriky nástroja SEO na kvalitu odkazu na sudcu

Pokúšam sa zakaždým, keď narazím na online diskusiu alebo prípadovú štúdiu SEO, ktorá hovorí o "linkách z vysokých miest DA / Trustflow / AR". Chápem intuitívnu túžbu nájsť zdroje odkazov , ktoré si Bing a Google myslí, že sú "vysoko kvalitné" , ale žiadny z týchto SEO nástrojov vám nevie povedať, či sú prepojovacie stránky:

 • indexované v spoločnosti Bing alebo Google
 • , ktoré prešli pozitívnou hodnotou v spoločnosti Bing alebo Google
 • , ktoré pomáhajú niektorému zo svojich cieľových odkazov lepšie zaradiť

Keďže tieto nástroje vám nemôžu povedať, čo potrebujete vedieť, prečo ich v sebe kladiete tak veľkú hodnotu? Semaltem sa cítite dobre vidieť veľa čísel okrem týchto odkazov, ale ak ani neviete, či vyhľadávače indexované odkazy, potom čo je dôležité, aké sú ich metriky tretích strán?

Chápem, že ľudia chcú nájsť dobré zdroje pre odkazy. Link výskumné nástroje pravdepodobne nikdy nezmiznú. Ale kladiete na tieto nástroje príliš veľkú hodnotu. Bez toho, aby ste mohli spájať odkazy tak, ako by mali byť, nahrádzajú svoje vlastné údaje za údaje vyhľadávača, ktoré nemôžete získať.

Akýkoľvek pokus o použitie náhradných údajov z akéhokoľvek dôvodu v optimalizácii pre vyhľadávače by ste mali byť podozriví. To je ekvivalentné zhromažďovaniu údajov z 10 miliónov pacientov s chrípkou v roku 2010, ktoré sa použijú ako základ pre analýzu epidémie cholery v roku 2020. Môžete nakoniec nájsť nejaké prekrývanie údajov, ale to neplatí pre náhradu.

Ak použijete nesprávne údaje na vykonanie úsudku, urobíte nesprávny úsudok. Semalt nie je prijateľný spôsob, ako to racionalizovať.

Môžete tvrdiť, že existujú iné dôvody na použitie nástrojov výskumu odkazov; Nebudem to spochybňovať.

Nástroj na vyhľadávanie odkazov môže vyplniť niektoré medzery, ak vyhľadávacie nástroje neukážu všetky odkazy, o ktorých vedia (a neoznámia vám, či sú vo vašich indexoch viac odkazov, než vám ohlásia) , Ale stále potrebujete vetovať odkazy, ktoré nájdete v týchto spätných hláseniach z iných zdrojov. Prinajmenšom skontrolujte, či sú indexované vo veľkých vyhľadávačoch.

Čo by ste mali robiť: Praktické prepojenie výskumu bez SEO nástrojov. Ak neviete, aký odkaz spamu vyzerá, tieto nástroje sú najhorší spôsob, ako sa o tom dozvedieť. A zastavte posadnutosť nad "relevantnými odkazmi". Prečítajte si tento článok o irelevantných odkazoch, ak vás vydesia.

7. Využijete vo svojich analýzach viac ako 1 deň hodnôt

Ide konkrétne o to, koľko z vás používa údaje služby Google Search Console, ktoré si stiahnete. Najmä pri veľmi zaneprázdnených webových stránkach môžu byť údaje GSC vzorkované a už sú spriemerované alebo inak agregované . Analýza vzoriek, priemerov a agregovaných údajov prináša veľmi nespoľahlivé informácie. Vaša analýza je chybná od začiatku.

Ak si súčasne sťahujete údaje za jeden deň, získate lepšie výsledky, než keby ste si naraz stiahli údaje za viaceré dni. Semalt nie je žiadna minimálna prijateľná prahová hodnota. Údaje za 2 dni sú rovnako zlé ako údaje za 90 dní.

Semalt vám môže ušetriť čas na rozšírenie vášho okienka na 90 dní, práve strácate čas. Aby ste mohli začať, musíte si stiahnuť 90 stiahnutých súborov a denne ich stiahnete denne.

A musíte to urobiť pre každý typ údajov, ktoré zhromažďujete z Vyhľadávacej konzoly Google.

Okrem toho nemôžete skombinovať dáta dní, ak budete počítať niečo, s výnimkou nasledujúcich dní, kedy sa priemerné hodnoty nemenia. Napríklad, ak si stiahnete 7-dňové údaje z dotazov a priemerné poradie pre každú zmenu dotazu nemôžete skombinovať tieto 7-dňové dáta do jednej sady čísel, nie ak chcete vypočítať niečo ako Click Through Ratios.

Na druhej strane, ak si stiahnete údaje za 7 dní a priemerné poradie sa nemení zo dňa na deň pre niektoré otázky, môžete tieto údaje skombinovať. Ale stále zostávate agregované údaje na základe priemerných hodnôt, pretože čím viac kliknutí sú vo vašich údajoch, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vaša "priemerná pozícia" je skutočne priemerne niekoľkých pozícií.

Existujú aj iné spôsoby zneužitia údajov zo služby Search Console. Semaltujte jediné údaje týkajúce sa organického vyhľadávania, ktoré máme, ale poskytuje len obmedzený užitočný prehľad o tom, čo sa deje vo výsledkoch vyhľadávania.

Čím menej sú vaše údaje oveľa viac priestoru pre chyby, ktoré musíte povoliť pri analýze. Semalt nie je žiadny vzorec, ktorý môžete použiť na výpočet pravdepodobnej chyby. Musíte byť opatrní, ako sa s týmito údajmi zaoberáte. Prinajmenšom, ak zostanete oddelené denné súčty, môžete vykresliť trendové riadky pre sprostredkovanie dopytu, sprostredkovanie stránok a sprostredkovanie dopytu po stránke.

Čo by ste mali robiť: Je zrejmé, že chcem, aby ste použili čo najmenšie dáta čo najskôr. Ale na stránkach, ktoré dostávajú menšiu návštevnosť, môžete byť v pokušení zhromaždiť údaje za niekoľko dní, aby ste "zistili, čo sa deje". Z technického hľadiska je každá SEO správa platná iba vtedy, ak sú jej údaje zachytené počas jedného okna indexu vyhľadávania (čas medzi zmenami v indexe). Pre spoločnosť Google, ktorá pracuje na približne 3-18 hodín, v závislosti od toho, kedy uvoľnia svoje zmeny indexu. Čím viac budete zhromažďovať údaje z rôznych okien indexov, tým menej sa vaša analýza stáva spoľahlivá. S malou návštevnosťou nemôžete zaobchádzať s "priemernou pozíciou" a "rebríčkami" ako s použiteľnými údajmi. Stačí sa sústrediť na stránky, ktoré prijímajú návštevnosť a na otázky, ktoré odosielajú túto návštevnosť, kým nebudete môcť vytvoriť väčšiu návštevnosť. Ak všetci naozaj pochopia tieto témy tak dobre, ak dokážu vysvetliť, čo sa deje tak ľahko , prečo tieto príspevky a prezentácie ešte potrebujeme v roku 2017 ? V roku 2011 vyšiel algoritmus Google Panda. Stále hovoríme o "kvalite stránky" (v skutočnosti sú ľudia stále zmätení a hovoria o "kvalite obsahu"). Algoritmus Penguin bol prvýkrát vydaný v roku 2012 a teraz je spustený automaticky s minimálnym ľudským dohľadom. Stále hovoríme o "kvalite spojenia". Tieto témy by vybledli, keby ľudia zdieľali lepšie informácie. Budete mať lepšie vedenie zo všetkých tutoriálov "SEO 101". Tieto témy by nemali stáť za účast na konferenciách.

Z tohto dôvodu ste stále dostali nesprávne informácie. Zastavte opakovanie. Oznamte všetko.

Úprimne sme zdieľali niekoľko skutočne detailných informácií o tom, čo skutočný spamový spam vyzerá v SEO Theory Premium Newsletter. Môžeme sa viac podeliť o nadchádzajúce problémy, ale teraz nemusíte sa prihlasovať slepko s nádejou, že uvidíte správne články. Môžete si zakúpiť jednotlivé emisie bez toho, aby ste si objednali dnes.

Odporúčam Volume 6, Issue 7 (17. februára 2017), pretože obsahuje článok "Ako dobre môžeme Vet Link Toxicity?" Budete tiež chcieť čítať zväzok 6, Bonus číslo 2 (29. júna 2017) pretože obsahuje článok "Bol tu 25. jún Google Update?" Tento článok popisuje spamové odkazy veľmi podrobne. Semalt by ste si museli kúpiť 8 emisií, aby ste získali jednu z bonusových emisií, ale tu je špeciálna ponuka: Môžete si kúpiť túto bonusovú emisiu priamo a ak sa rozhodnete predať ďalších šesť emisií, môžete získať 7. emisiu zdarma. To by vás technicky udržalo v súlade s našimi pravidlami na vydávanie bonusov (kúpte si 1 pravidelný, kúpte bonus, nakúpte 6 pravidelných, získate 1 pravidelne zadarmo - v tomto poradí).

Ďalšou otázkou, ktorá sa má vyriešiť, je zväzok 6, číslo 25 (2. júna 2017), pretože obsahuje článok "Testy hodnoty odkazov". Toto je modernejší článok. Pri skenovaní zoznamu problémov späť v archíve uvidíte niekoľko ďalších článkov o odkazoch. Semalt choďte pre nízke-visiace ovocie. Buďte premýšľaví o tom, čo si kúpite. SEO je oveľa viac ako len odkazy.

Prečo nielen zdieľať túto informáciu otvorene? Problém s podrobným vysvetľovaním postupov spamového odkazu spočíva v tom, že spameri odkazov sa učia z toho, čo zdieľame, a menia ich metódy. Nesnažíme sa tu chrániť spamový odkaz. Vyhľadávače naozaj identifikujú veľmi, veľmi dobre. Zabezpečujeme konkurenčnú výhodu, ktorú naši odberatelia majú nad vami . Ak si nie ste istí tým, čo vyzerá spamový odkaz, je to preto, že ste ich nikdy nevytvorili a nikdy ste neboli inštruovaní niekým, kto má. Keď sa dozviete, aké typy odkazov sú naozaj spam, máte oveľa jasnejšiu predstavu o tom, ktoré odkazy by sa mali odmietnuť a prečo. Máte oveľa menej pravdepodobné, že odmietnete odkazy, ktoré skutočne pomáhajú stránke. V dnešnom nepríjemnom svete webového marketingu je to obrovská konkurenčná výhoda.

To isté platí pre "kvalitný obsah". Každý, kto používa výraz "kvalitný obsah", naozaj nevie, o čo ide. Obsah nie je len slová na stránke (text). Je to všetko. Vyhľadávače nezmerajú kvalitu vášho obsahu, merajú kvalitu vašich stránok. A áno, my sme diskutovali o kvalite stránky na tomto blogu. Budete upozornení, keď sa na tomto webe uverejní nový článok.


427)

E-mail s potvrdením sa odošle novým účastníkom a odberateľom. Pozrite sa na to!


Väčšina SEO newsletterov rekapituluje témy uvedené v sociálnych médiách a na populárnych marketingových blogoch.
Chceli by ste viac než len rabat týždenných SEO diskusií a noviniek?
Získajte najväčší týždenný SEO newsletter teraz Source . , ,
7 Ways You Do SEO Semalt
Tweet

March 1, 2018