Back to Question Center
0

Ktoré propagačné akcie sú najlepšie pre Váš elektronický obchod?

1 answers:

Obchodníci s elektronickým obchodovaním spravidla propagujú po celý rok. Niektoré z nich sú sezónne, napríklad "Doprava zdarma na Valentínske kvety" a "20% zľava pre cyber pondelok. "Iné sa zameriavajú na kategórie produktov, ako napríklad" Voľné ponožky s nákupom akýchkoľvek džín. "Ešte ostatné sú na celom webe, napríklad" Free Shipping on All Purchases ". "

Ale ako obchodník vie, či bola propagácia úspešná? Vysvetlite účel tohto článku.

Marketingová návratnosť investícií

Najbežnejší spôsob, ako analyzovať propagáciu, je vypočítať marketingovú návratnosť investícií.

MROI = (Hrubý zisk - Marketingové investície) / Marketingové investície

Marketing Semalt by mal zahŕňať samotnú zľavu a náklady na realizáciu propagácie.

Tu je príklad.

Vaša spoločnosť práve dokončila propagáciu pre 20% všetkých tričiek. Pred propagáciou bola priemerná predajná cena trička 29 USD. 99 a vaše priemerné tričko stojí 9 dolárov. 99. Vy ste strávili reklamou vo výške 1.000 dolárov propagáciou tričiek pomocou reklám Facebook. Priemerná zľava na tričko bola 6 EUR. 00 - 29 dolárov. 99 x 20%. Semalt, ktorý v priebehu jedného týždňa prevádzkuje promo, ste predali 100 tričiek.

Hrubý zisk = počet predávaných tričiek x (priemerná predajná cena - priemerné náklady)

Hrubý zisk = 100 x (29,99 dolárov - 9,99 dolárov) = 2 000 dolárov

Ak nepoznáte Priemerné náklady - i. e. , náklady na predaný tovar - nahradiť Hrubý zisk s Celkový predaj vo vzore MROI.

V našom príklade bola vaša marketingová investícia 1,600 až 1,000 dolárov pre reklamu v spoločnosti Semalt a 6 zliav za tričko. Vaša marketingová návratnosť investícií je teda nasledovná.

MROI = (Hrubý zisk - Marketingové investície) / Marketingové investície

MROI = (2 000 - 1 600 USD) / 1 600 USD = 25%

Ak ste v jednej štvrtine spustili viaceré propagačné akcie, mohli by ste porovnať Semalt, aby ste určili najlepších umelcov.

Napríklad MROI pre 20-percentné off-shirt tričko propagácie (vyššie) bolo 25 percent. Porovnajte to s nasledujúcimi hypotetickými propagáciami a ich MROI.

 • "5 dolárov Off všetky kravaty" = 50% MROI
 • "Free Shipping Sitewide" = 120% MROI
 • "50% Všetky príslušenstvo" = 115% MROI

Pri kontrole údajov môžeme usudzovať, že všetky propagačné akcie boli úspešné, pretože každá z nich priniesla pozitívnu MROI. "Doprava zadarmo na celom území" bola najvýhodnejšia, ale na úrovni 120% MROI.

Stovky propagačných akcií

S trochou manipulácie s údajmi môžete rozšíriť analýzu MROI o stovky propagácií. Tu sú kroky.

 • Krok 1. Stiahnite si všetky propagačné histórie (s výsledkami) a importujte do tabuľkového procesora, ako sú napríklad Excel alebo Tabuľky Google.
 • Krok 2 . Klasifikujte každú propagáciu, napríklad "$ Off", "% Off", "Free Shipping" a "Gift with Purchase". "
 • Krok 3. Klasifikujte časový rámec, napríklad "Vianoce", "Valentín," "Deň matiek" a "Neza sezónne. "
 • Krok 4. Ak je to vhodné, klasifikujte propagácie podľa typu výrobkov, ako sú "šaty", "tričká" a "džínsy. "

Pre každú klasifikáciu môžete teraz spustiť jednoduché kontingenčné tabuľky na identifikáciu najpredávanejšej propagačnej kategórie a typu produktu. Môžete tiež klasifikovať podľa sezónnosti.

Tu je príklad. Klasifikácia týmto spôsobom vám tiež umožňuje plánovať nové propagačné testy v iných obdobiach. Semalt, poskytuje referenciu pre typ propagácie, sezóny alebo produktu.

Dlhodobé analýzy

Vypracovať viacročné plány, sledovať všetky vaše propagačné akcie v databáze, nástroj obchodnej inteligencie alebo dokonca jednoduchý tabuľkový procesor. Semaltové nové stĺpce pre typy propagácie, ktoré umožňujú jednoduchú analýzu údajov viacerými spôsobmi, ako napríklad:

 • Typ propagácie verzus typ výrobku. Pre ponožky činí 50% z ceny práce lepšie ako 2 doláre. 99 vypnuté?

Pre spoločnosti s veľkým počtom údajov - veľa typov propagácie, veľa produktov, veľa časových rámcov - zvážte tieto analýzy. Niektoré zahŕňajú pridanie nových klasifikácií.

 • Typ propagácie vs. sezónnosť vs. typ produktu. Ktorá propagácia a produktová práca najlepšie pre, povedzme, Vianoce?
 • Cena výrobku. Mali by sa propagácie na lacnejšie predmety znížiť o percentá? Mali by byť propagácie pre položky s vysokou cenou za dolár? Napríklad 50-percentné off pre položky menej ako 10 dolárov a 250 dolárov off pre položky, ktoré predávajú za 1.000 dolárov alebo viac.
 • Typ zákazníka. Zvážte zaradenie propagácie medzi nových zákazníkov, návratných zákazníkov, zákazníkov s vysokými výdavkami a príležitostných zákazníkov.
 • Kanál. Klasifikujte propagácie na základe propagačného kanála. Môžete mať napríklad 10-percentný propagačný kód pre príjemcov e-mailov a reklamný kód vo výške 5% z reklamy na Facebooku.
 • Geografia. Regióny a kultúry reagujú odlišne na propagačné akcie.

Kľúčom k analýze údajov viacerými spôsobmi je presne klasifikovať svoje propagačné akcie. Môže sa to zdať skľučujúce. Podľa mojich skúseností sa však splatí, keď spravujete viac propagácií a rozvíjate lepšie benchmarking Source .

March 1, 2018