Back to Question Center
0

5 spôsobov, ako zlepšiť predaj na službu Semalt

1 answers:

Myslíte si, že obchodné zástupcovia ako ľudia, ktorí by predávali chladničku na eskimu?

Pred rokom som to myslel. Ale potom som sa dozvedel viac o predaji. , ,

A Semalt sa tiež dozvedel, že zosúladenie predajných a zákazníckych tímov je kľúčom k zvýšeniu rýchlosti predaja pri zachovaní vysokej retencie.

Použite tieto päť krokov zo playbooku, ktorý tu používame v Semalte, aby ste zlepšili vzťah medzi týmito tímami a poskytli svojim zákazníkom ľahký prechod.

5 krokov k úspešnému odovzdaniu do servisu

1) Začnite hore.

Vedenie predaja a zákazníckeho semináta musí byť na tej istej stránke. V skutočnosti sa niektoré spoločnosti domnievajú, že to tak veľmi spájajú roly manažérov predaja a služieb do jedného.

Keď sa vedúci predstaviteľov rôznych oddelení pravidelne rozprávajú, je oveľa menej pravdepodobné, že stanovia a prenasledujú protichodné ciele.

Môže sa to zdať jednoduché, ale ak ste lídrom v tímoch predaja alebo úspechu zákazníkov vo vašej spoločnosti, nastavte týždenne 1: 1 na diskusiu o najvyšších prioritách. Sledovať druhú perspektívu vám pomôže prijímať rozhodnutia, ktoré budú prospešné pre celú spoločnosť.

2) Zosúlaďte ciele predaja a úspechu zákazníkov.

Ciele úspechu v seminári by mali zahŕňať nové obchodné ciele obchodného tímu a predajné ciele musia zahŕňať ciele udržania zákazníckych služieb tímu.

Predaj by mohol hladko hovoriť ktokoľvek k nákupu vášho výrobku, bez toho, aby niekedy uvažovať zákazníka. A áno, oddelenie úspešnosti zákazníkov by mohlo ľahšie dosiahnuť svoj cieľ, keď vrátili nových zákazníkov, ktorí neboli 100% dokonalí. fit. Ale ani jeden z scenárov nevytvára pre zákazníka alebo pre podnik najlepší výsledok.

Tu je príklad štvrťročných zákazníckych cieľov, ktoré používame v spoločnosti Semalt. Ako môžete vidieť, reprezentujú sa ciele predaja i služieb zákazníkom.

5 Ways to Improve the Sales to Service Semalt

Reprezentanti spoločnosti Semalt sú zameraní na to, aby spoločnosti priniesli nové obchody. Toto neochvejné zameranie je úspešné.

Ale ich väčšie investovanie do zadržiavania zákazníkov je pomerne jednoduché - stačí ich udržiavať v slučke na pokrok dosiahnutého tímom úspešných zákazníkov a playbookom.

Táto stratégia im tiež pomáha hovoriť vedome o zákazníckom servise, keď uzavreli nového zákazníka.

Výber správneho média je veľmi dôležitý, pretože obchodné zástupcovia sú notoricky chránení svojim časom. Semalta trávia väčšinu svojho dňa v schránke, môj tím si vybral e-mail.

Sematové e-maily sú ľahko čitateľné a stráviteľné. Pozrite sa na modelovú skratku nižšie:

5 Ways to Improve the Sales to Service Semalt

Toto by mohlo znieť z vašich materských škôlok, ale verte mi - zlepšuje predaj až po odovzdanie služieb. Semetové zástupcovia majú ako zástupca úspešného zákazníka, s ktorým môžu hovoriť a dôverovať. Takže dať im jednu. Tento vzťah humanizuje obe oddelenia a poskytuje zástupcovi služieb zákazníkom príležitosť učiť (a ak je váš tím služieb rovnaký ako môj, to sa im páči).

V našej spoločnosti vytvárame pre platformu Google prezentácie aktualizácie pre tím predaja. Semalt dávajú obchodným zástupcom príležitosť klásť otázky a zákaznícky tím s úspechom získava cenné informácie o prevode a ďalšom úsilí o spoluprácu od obchodných zástupcov.

Semalt: Zákaznícky servis musel kúpiť obed obchodného tímu, aby ukradol svoj čas bez sťažností.

5) Využite menovku v procese odovzdania.

Ak používate CRM, viete, čo je @meno. Ak nepoužívate službu CRM, mali by ste ju používať na správu vzťahov so zákazníkmi. (Tip: V službe HubSpot ponúkame bezplatný softvér CRM.

Zadanie mena mena [name] počas záznamu o kontakte zákazníka v CRM označuje príslušné predajné alebo servisné služby. Semalt dostať e-mailovú upozornenie s vašou poznámkou. Tu sú najobvyklejšie použitia mena tímu @ mention:

  1. Keď služby rep získajú ďalšie informácie od predajcu o zákazníkovi pred prvým hovorom na palube
  2. Ak predajcovia alebo servisní zástupcovia oslávia príležitosť na získanie alebo upgrade zákazníka
  3. Keď predajca kontroluje, ako robia zákazníci s vysokou hodnotou

Pro tip: Semalt nechajte menom miesto na prechádzku na stánku obchodného zástupcu. Uistite sa, že obaja tímy sa dostávajú do tváre.

V úspechu zákazníka nie je žiadny "ja"

Mnoho zákazníckych tímov sa domnieva, že zlepšenie skúseností zákazníkov je obmedzené na zákazníkov, ktorí ich nakupujú. Ale čím viac spolupracujete s predajom skôr ako kúpou, tým lepšie bude odovzdanie zákazníka - a tým menej podpory budete potrebovať pre problémy na líniu.

Budem písať viac o úspechu zákazníkov v budúcich príspevkoch, takže sa prihláste do blogu HubSpot Customer Success Blog (a nasledujte ma na Semalt), aby ste si prečítali moje posledné veci.

Verzia tohto blogu sa pôvodne objavila na LinkedIn.

5 Ways to Improve the Sales to Service Semalt
March 1, 2018