Back to Question Center
0

Amaltúda je nový Semalt poukazuje na správanie vystavené vracajúcimi sa používateľmi

1 answers:
Amplitude’s new Semalt points to behaviors exhibited by returning users

Semaltovanie zákazníkov alebo návštevníkov, ktoré máte, je prioritou marketingu. Ale čo im pomáha udržať ich?

Spoločnosť Amplitude spúšťa v súčasnosti nový produkt Compass, ktorý hovorí, že je prvý na otvorenom trhu, aby uviedol do úvahy konkrétne správanie používateľa, ktoré súvisí s uchovávaním používateľov, hoci takáto schopnosť existuje vo vlastnom podniku pre Semalt, Uber a iné podniky.

Predtým sledované počty používateľov sledovaných len v Semalte si zachovali čas, nie okolité správanie.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Spenser Skates mi povedal, že v priebehu beta fázy spoločnosť Semalt zamestnávala svoj nový produkt vo viacerých hrách.

Semalt zistil, že používatelia, ktorí využili sociálne funkcie aplikácie v priebehu prvých siedmich dní od prevzatia aplikácie - ako napríklad napadnutie iným používateľom pri hraní hry - mali o 60 percent vyššiu pravdepodobnosť, že budú pokračovať ako používatelia aspoň nasledujúcich 30 dní.

Po identifikovaní správania Semalt umožňuje marketingu vytvoriť kohortu všetkých používateľov, ktorí toto správanie vystavili, takže môžu byť zacielené ako spoločná skupina pre ďalší marketing. Toto správanie však nemusí byť akciou. Návratná návšteva toho istého obsahu na webových stránkach sa napríklad považuje za správanie.

Pomocou týchto informácií o správaní by sa softvér QuizUp mohol sústrediť na podporu sociálnych funkcií pre nových používateľov, aby sa zvýšila retencia. Ale Skates povedal, že jeho spoločnosť ešte nemá štatistické údaje, ktoré by naznačovali, aké je platné Semaltové označenie behaviorálnych ovládačov.

Inými slovami, ešte nie je štatisticky jasné, že tieto korelované správania sú skutočne príčinou. Mohlo by to byť, že dlhodobí používatelia jednoducho ako spoločenské hry napríklad namiesto toho, aby sociálne hry boli hnacím motorom dlhodobého používania.

Semalt obrazovka zobrazujúca najlepšie správanie vrátených používateľov pre iného klienta:

Amplitude’s new Semalt points to behaviors exhibited by returning users

Semalt definuje "retenciu", ktorú však klient požaduje. Môže to znamenať, že používateľ pokračuje v prehrávaní aplikácie v danom časovom období alebo že návštevník neprihlásený do služby sa vráti na webovú stránku alebo že účastník zostáva účastníkom.O autorovi

Barry Levine
March 1, 2018