Back to Question Center
0

Ako budú spätné odkazy po roku 2018 vyzerať?

1 answers:

Keďže vyhľadávacie stroje neustále menia svoje poradie algoritmov a poskytujú nové aktualizácie hodnotenia, mnoho webmasterov sa pýta, či potrebujú investovať do budovania spätných odkazov, alebo nie. Vzhľadom na posledné aktualizácie Google Penguin a Panda majitelia webových stránok majú určité pochybnosti o možnosti sledovania prichádzajúcich odkazov v roku 2018. Tento článok je navrhnutý tak, aby rozptýlil všetky mylné predstavy o sile spätných odkazov a naučí vás, ako vytvoriť kvalitné spätné odkazy v tomto a prichádzajúcom roku.

Spätné odkazy v očiach vyhľadávačov

Od samého začiatku histórie vyhľadávačov boli spätné odkazy neoddeliteľnou súčasťou ich algoritmov - hacer un calendario en php y mysql. V prvom rade slúžili na objavovanie nového obsahu a na výpočet autority dokumentu. Spočiatku však spoločnosť Google vyhodnotila iba počet spätných odkazov bez toho, aby venovala pozornosť kvalite zdrojov, z ktorých prichádzajú. Čím viac odkazov získa webový zdroj, tým vyššia bude jeho autorita v očiach vyhľadávačov. V súčasnosti sa spätné odkazy používajú na objavovanie nového alebo aktualizovaného obsahu, ako aj na stanovenie priorít indexového prehľadávania.

Aby sa zabránilo všetkým aktivitám súvisiacim s spamom a porušovaním pravidiel vyhľadávacieho nástroja, spoločnosť Google zaviedla smernice pre správcov webu vrátane najlepších postupov budovania odkazov. Tieto pravidlá sa časom nezmenili. Napriek tomu sa akékoľvek aktivity webmastera, ktoré majú za cieľ manipulovať s hodnotením stránok, si zaslúžia byť potrestaní prísnymi sankciami spoločnosti Google.

S vyvinutie optimalizácie pre vyhľadávače stále viac a viac firiem hľadalo rôzne spôsoby získavania spätných odkazov. Správcovia webu sa pokúsili nájsť krátke výhry na získanie vyšších pozícií v službe Google SERP. Výsledkom toho je, že webové stránky, ktoré si nezaslúžili, aby získali vysokú pozíciu v službe TOP spoločnosti Google, sa podieľali na porušovaní pokynov služby Google pre správcov webu. Spustila masívny predaj a nákupnú kampaň na digitálnom trhu. Výsledkom je, že odvetvie optimalizácie pre vyhľadávače narušilo niektoré efektívne techniky vytvárania odkazov, ako napríklad hosťovanie príspevkov, tlačové správy, článok o marketingu, komentáre k blogu, príspevky zo sociálnych médií, príspevky z fóra atď.


V súčasnosti spoločnosť Google stále požaduje, aby spätné odkazy, na ktoré má majiteľ lokality zaručené, alebo neprenikli PageRank.

V roku 2012 spoločnosť Google založila svoj algoritmus Penguin, podľa ktorého boli všetky spamové spätné odkazy znehodnotené a webové stránky, ktoré ich vytvorili, boli potrestané. V tom istom roku Google vytvoril v službe Google Search Console nástroj na odmietnutie, aby vlastníkom webových stránok umožnil zbaviť sa nekvalitných spamových odkazov v jednom kliknutí.

Ako môžete vidieť od začiatku, názor Google bol zabrániť vytváraniu odkazov na zvýšenie poradia vo vyhľadávačoch. Veľa neskúsených webmasterov nesprávne interpretovalo túto politiku a prepojenie sankcií vyplývajúcich z tejto politiky ako "Google je proti budovaniu odkazov alebo prepojeniu budovy nestojí za investície". Ak chcete niečo vyriešiť, spoločnosť Google nie je proti spätným odkazom. Naopak, spoločnosť Google používa spätné odkazy ako kritériá hodnotenia ďalších 200 kritérií. Spoločnosť Google však tvrdo pracuje na zlepšení skúseností s vyhľadávaním používateľov. To je dôvod, prečo spoločnosť Google nepretržite bojuje proti manipuláciám s hodnotením, aby vyhľadávaním poskytovala iba cenné webové stránky s relevantným obsahom na ich dopyty.

December 22, 2017