Back to Question Center
0

Úloha zničenia dát v podnikaní - Semaltová rada

1 answers:

Široká škála profesionálov a firiem. Je to vysoko uznávaná technológia na automatizáciu extrakcie neorganizovaných webových dát a ich prevod do spravovateľného formátu. Škrabanie údajov zahŕňa predovšetkým prechádzanie adresy URL pomocou robota a pomocou programu XPath, CSS, REGEX alebo inou vhodnou technikou na extrahovanie požadovaných informácií z webovej stránky. Preto poskytuje spôsob automatického zhromažďovania informácií z webu.

V súčasnosti existuje veľa riešení na vyhľadávanie údajov - od plne automatizovaných riešení, ktoré dokážu konvertovať celé stránky na štruktúrované informácie na systémy ad hoc, ktoré potrebujú ľudskú silu - logiciel de paie gratuit en ligne.

Odstraňovanie údajov má nespočetné množstvo žiadostí. Tu sú najbežnejšie použitia škrabania webových stránok v podnikaní:

1. Sledovanie prítomnosti online

Jedným z dôležitých aspektov zhromažďovania údajov je to, že je možné ich použiť na prehľadávanie obchodných profilov a recenzií na webových stránkach. Získané informácie môžu pomôcť zhodnotiť výkon výrobku, reakciu používateľa a správanie atď. Škrabanie webu môže zobrazovať a kontrolovať desiatky tisícok používateľských profilov a ich recenzie, ktoré môžu byť veľmi užitočné pre obchodnú analýzu.

2. Extrahovanie údajov o produktoch a cenách pre porovnávacie stránky

Existujú webové prehľadávače špecifické pre konkrétne webové stránky, ktoré prehľadávajú a štekajú ceny produktov, popisy a obrázky na získanie údajov na porovnanie alebo pridruženie. Získané údaje o cenách môžu pomôcť pri optimalizácii cien, o ktorej sa dokázalo, že zvýši ziskové marže o významné percento. Podniky v odvetví elektronického obchodovania môžu využívať dostupné nástroje na odstraňovanie údajov , aby zabezpečili, že budú poskytovať najlepšie sadzby po celú dobu.

3. Analýza zákazníkov a starostlivosť

Toto je väčšinou vykonané novými kanálmi / webovými stránkami s cieľom porozumieť ich publiku. Očistené dáta môžu byť použité na poznanie správania publika. V prípade kanála to môže pomôcť poskytnúť divákom cielené správy. Čo sledujete on-line, napríklad dáva vzor správania, ktorý webová stránka môže použiť, aby vedel, čo sa vám páči.

4. Správa dobrého mena na internete

Spoločnosti v súčasnosti vynakladajú milióny na udržanie vynikajúcej prítomnosti na internete a pre tento účel zostáva stávkovanie jednou z najdôležitejších techník. Zmazané údaje vám môžu povedať o vašej stratégii riadenia reputácie online, pretože vám pomôžu porozumieť publiku, o ktorej dúfame, že dopadne, rovnako ako oblasti, ktoré by mohli poškodiť vašu povesť. Pomocou spoľahlivého prehľadávača webových stránok môžete ľahko odhaliť vedúcich predstaviteľov názorov, citov v texte, trendové témy a demografické aspekty, ako sú vek a pohlavie. Tieto informácie môžete použiť vo svoj prospech.

5. Odhaľovanie podvodných recenzií

Stanovisko spamovanie alebo napísanie falošných recenzií a názorov na zavádzanie čitateľov sa stalo hlavným problémom pre ľudí, ktorí sú závislí od online recenzií a názorov na rôzne účely. Škrabanie webu môže pomôcť pri prehľadávaní písomných recenzií, overovaní pravých a detekcii a blokovaní podvodných.

V súčasnom veku veľkých údajov a narastajúcej hospodárskej súťaže je využívanie zbavovania údajov nekonečné. Vaša firma môže nájsť aspoň jednu oblasť, v ktorej môžu byť webové dáta ziskové. Škrabanie údajov je teda neoddeliteľnou súčasťou podnikania 21. storočia.

December 22, 2017