Back to Question Center
0

Úloha zničenia dát v podnikaní - Semaltová rada

1 answers:

Široká škála profesionálov a firiem. Je to vysoko uznávaná technológia na automatizáciu extrakcie neorganizovaných webových dát a ich prevod do spravovateľného formátu. Škrabanie údajov zahŕňa predovšetkým prechádzanie adresy URL pomocou robota a pomocou programu XPath, CSS, REGEX alebo inou vhodnou technikou na extrahovanie požadovaných informácií z webovej stránky - how much does a computer expert make. Preto poskytuje spôsob automatického zhromažďovania informácií z webu.

V súčasnosti existuje veľa riešení na vyhľadávanie údajov - od plne automatizovaných riešení, ktoré dokážu konvertovať celé stránky na štruktúrované informácie na systémy ad hoc, ktoré potrebujú ľudskú silu.

Odstraňovanie údajov má nespočetné množstvo žiadostí. Tu sú najbežnejšie použitia škrabania webových stránok v podnikaní:

1. Sledovanie prítomnosti online

Jedným z dôležitých aspektov zhromažďovania údajov je to, že je možné ich použiť na prehľadávanie obchodných profilov a recenzií na webových stránkach. Získané informácie môžu pomôcť zhodnotiť výkon výrobku, reakciu používateľa a správanie atď. Škrabanie webu môže zobrazovať a kontrolovať desiatky tisícok používateľských profilov a ich recenzie, ktoré môžu byť veľmi užitočné pre obchodnú analýzu.

2. Extrahovanie údajov o produktoch a cenách pre porovnávacie stránky

Existujú webové prehľadávače špecifické pre konkrétne webové stránky, ktoré prehľadávajú a štekajú ceny produktov, popisy a obrázky na získanie údajov na porovnanie alebo pridruženie. Získané údaje o cenách môžu pomôcť pri optimalizácii cien, o ktorej sa dokázalo, že zvýši ziskové marže o významné percento. Podniky v odvetví elektronického obchodovania môžu využívať dostupné nástroje na odstraňovanie údajov , aby zabezpečili, že budú poskytovať najlepšie sadzby po celú dobu.

3. Analýza zákazníkov a starostlivosť

Toto je väčšinou vykonané novými kanálmi / webovými stránkami s cieľom porozumieť ich publiku. Očistené dáta môžu byť použité na poznanie správania publika. V prípade kanála to môže pomôcť poskytnúť divákom cielené správy. Čo sledujete on-line, napríklad dáva vzor správania, ktorý webová stránka môže použiť, aby vedel, čo sa vám páči.

4. Správa dobrého mena na internete

Spoločnosti v súčasnosti vynakladajú milióny na udržanie vynikajúcej prítomnosti na internete a pre tento účel zostáva stávkovanie jednou z najdôležitejších techník. Zmazané údaje vám môžu povedať o vašej stratégii riadenia reputácie online, pretože vám pomôžu porozumieť publiku, o ktorej dúfame, že dopadne, rovnako ako oblasti, ktoré by mohli poškodiť vašu povesť. Pomocou spoľahlivého prehľadávača webových stránok môžete ľahko odhaliť vedúcich predstaviteľov názorov, citov v texte, trendové témy a demografické aspekty, ako sú vek a pohlavie. Tieto informácie môžete použiť vo svoj prospech.

5. Odhaľovanie podvodných recenzií

Stanovisko spamovanie alebo napísanie falošných recenzií a názorov na zavádzanie čitateľov sa stalo hlavným problémom pre ľudí, ktorí sú závislí od online recenzií a názorov na rôzne účely. Škrabanie webu môže pomôcť pri prehľadávaní písomných recenzií, overovaní pravých a detekcii a blokovaní podvodných.

V súčasnom veku veľkých údajov a narastajúcej hospodárskej súťaže je využívanie zbavovania údajov nekonečné. Vaša firma môže nájsť aspoň jednu oblasť, v ktorej môžu byť webové dáta ziskové. Škrabanie údajov je teda neoddeliteľnou súčasťou podnikania 21. storočia.

December 22, 2017