Back to Question Center
0

Ako dobre zaradiť na Amazon a stať sa úspešným predajcom tam?

1 answers:

Pozrime sa na to - ak chcete pochopiť, ako dobre zaradiť Amazon ako skutočne úspešného predajcu, musíte brať nasledujúce vyhlásenie za samozrejmosť. Myslím tým, že príliš veľa elektronického obchodu a členov komunity SEO (a dokonca aj predajcovia veľkých časov) často ignorujú obrovskú príležitosť - tým, že sa zameriavajú práve na vyhľadávač Google. Samozrejme, že je to svetový vyhľadávací gigant. Ale vec je v tom, že ak predávate na Amazone, toto preplnené online trhu by malo byť oveľa dôležitejšie pre vás, skôr ako čokoľvek iné. Prečo? Hlavne preto, že keď ide práve o hľadanie produktov na predaj, Amazon má niečo asi trikrát viac objemu vyhľadávania. Pôsobivé, že? Takže nižšie budem zdieľať praktické poznatky pre vás, aby ste vedeli, ako dobre zaradiť na Amazon, aby sa nakoniec stal skutočne úspešný maloobchodný predajca tam - ricevitore per cronotermostato.

Ako dobre hodiť na Amazon

Najprv sa pozrieme na kľúčové rozdiely medzi poradím na hlavných vyhľadávačoch (ako samotný Google) a ako dobre zaradiť na Amazon - urobené v mierke.

Konverzia a spokojnosť používateľa

Hlavným bodom rozmanitosti medzi spoločnosťami Google a Amazon je predovšetkým všetko, že hlavný vyhľadávací nástroj je určený predovšetkým na predaj reklám - čo vám poskytne rýchle odpovede a robí to rozumné vrátiť sa na opakované vyhľadávanie, aby ste vykonali ďalšie vyhľadávania a v konečnom dôsledku poskytli viac kliknutí na reklamy. V dôsledku toho sa metriky úspešnosti spoločnosti Google opierajú hlavne o priemerný čas na návštevu používateľa, ako aj o mieru prekliknutia. Súčasne sa však spoločnosť Amazon zameriava viac na to, aby viac príjmov alebo hrubých marží meraných na každú požiadavku zákazníka na určitý produkt v predaji tam. Znamená to, že spoločnosť Amazon pravdepodobne usporiada výsledky vyhľadávania tak, aby sa viac potenciálnych klientov úspešne premenilo na skutočných zákazníkov. To je dôvod, prečo, ak chcete vedieť, ako predávať viac na Amazon - by ste sa mali zamerať na zlepšenie vašej konverzie, v prvom rade. Jednoducho preto, že z pohľadu vyhľadávacieho algoritmu vyhľadávania A9, pričom viac konverzií znamená viac peňazí na obchodnú platformu Amazon elektronického obchodu.

Amazonove faktory výkonnosti a významnosti

Najčastejšie sú hlavné faktory hodnotenia Amazonu rozdelené do dvoch rôznych kategórií - výkonnostné faktory a faktory relevantnosti. A tu sa konečne dostávame k bodu - mali by ste jasne rozlišovať medzi týmito dvoma faktormi, aby ste pochopili, ako dobre zaradiť na Amazon. Tu sú.

  • Faktory výkonnosti - všetko o hlavných faktoroch výkonnosti (samotná miera konverzie, ako aj cena výrobku a obrázky) nie je v skutočnosti príliš zložitá. Jednoducho povedané, každý z týchto faktorov poskytne Amazonovi silný signál, že váš produkt bude pravdepodobne predávať dobre, keď bude dobre zaradený.
  • Faktory relevantnosti - táto kategória predstavuje hlavné polia zoznamu produktov, ktorý používa A9, aby ste určili, či je váš produkt skutočne relevantný pre vyhľadávanie používateľov. Tu sú hlavné prvky vášho zoznamu, ktoré sú uznané ako primárne faktory relevantnosti: názov produktu, značka, zoznam bodov odrážok, popis produktu, hľadané výrazy záložky, názov predávajúceho, nastavenie, denný proces, pole filtrov, zákaznícke recenzie, ako rovnako ako celkové poradie predaja.
  • December 22, 2017