Back to Question Center
0

Semalt: Ako používať platformu na extrakciu webových stránok Crawlboard

1 answers:

Existuje toľko tutoriálov pre DIY webový šrot cez internet. Ak potrebujete získať iba malé množstvo údajov, návody vám môžu pomôcť. Ale ak potrebujete pravidelne extrahovať veľké množstvo dát, potom by ste mali najať skúseného tretieho partnera web škrabanie - hospedagem gratis sites html. Crawlboard je jedným z poskytovateľov takýchto služieb a mnoho ľudí ju používa na svoju webovú škrabací úlohu. Platforma je veľmi efektívna. Preto sa odporúča ľuďom, ktorí pravidelne potrebujú veľké množstvo údajov.

Okrem účinnosti je tiež ľahko použiteľná. Boli tu popísané jednoduché kroky potrebné na využitie platformy.

Krok 1:

Prejdite na stránku žiadosti o zotavenie webových stránok CrawlBoard kliknutím na tento odkaz. Vyplňte registračný formulár primerane. Existujú polia pre meno, priezvisko, e-mailovú adresu spoločnosti a úlohu práce. Keď skončíte, stačí kliknúť na tlačidlo registrácie. Na e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli na overenie, sa zašle automatická pošta. Otvorte e-mail a kliknite na verifikačný odkaz a aktivujte nový účet CrawlBoard.

Krok 2:

Primárnym cieľom tohto kroku je pridanie webu na indexové prehľadávanie, najprv však musíte vytvoriť skupinu stránok. Skupina stránok je skupina stránok s podobnou štruktúrou. Je to pre ľudí, ktorí zvyčajne potrebujú skrátiť dáta z viacerých lokalít naraz.

Ak chcete vytvoriť skupinu stránok, kliknite na odkaz "Vytvoriť novú skupinu stránok". Nachádza sa na pravej strane výberového poľa Sitegroup. Potom môžete teraz všetky stránky, ktoré patria do skupiny stránok, pridávať za sebou kliknutím na odkaz Pridať, ktorý sa nachádza v pravom hornom rohu stránky. Potom vyberte stránky jeden po druhom.

Krok 3:

Prejdite do okna vytvorenia skupiny stránok a poskytnite preferovaný jedinečný názov vašej skupiny stránok. Pamätajte na to, že všetky lokality v skupine stránok by mali mať inú štruktúru inak, pravdepodobne nebudete mať presný obsah.

Aby ste porozumeli významu skupiny stránok, napr. Ak je požadovaná úloha odstrániť pracovné miesta z pracovných panelov, potom budete musieť vytvoriť skupinu stránok, ktorá bude zodpovedať tejto funkcii a všetky stránky v skupine stránok budú zoznamy úloh.

Krok 4:

Podľa požadovaných políčiek na tejto obrazovke musíte zvoliť frekvenciu extrakcie dát, formát dodania a spôsob doručenia. Frekvencie odstraňovania údajov sú denné, týždenné, mesačné a zvykové.

Formát dodávky si môžete vybrať medzi formátmi XML, JSON a CSV. A pre spôsob doručenia je potrebné vybrať medzi FTP, Dropbox, Amazon S3 a REST API.

Krok 5:

Obrazovka je určená pre ďalšie informácie. Úlohou používateľov je popísať svoju úlohu škrabania webu. Aj keď je to nepovinné, je dôležité zahrnúť ďalšie informácie, pretože čím viac opisujete vašu úlohu, tým viac poskytovateľa služieb pochopí presne to, čo chcete, a prinesie lepší výsledok.

Na tejto obrazovke môžete tiež požiadať o niektoré služby s pridanou hodnotou. Niektoré z nich sú Hosťované indexovanie, Zlúčenie súborov, Preberanie obrázkov a Expedícia.

Krok 6:

Tu stačí kliknúť na tlačidlo "Odoslať na kontrolu uskutočniteľnosti". Účelom je, aby poskytovateľ služieb skontroloval, či je vaša úloha uskutočniteľná. Dostanete e-mail s informáciou, či je vaša úloha možná alebo nie. Ak je, teraz môžete ísť a uskutočniť platbu. Akonáhle bude vaša platba potvrdená, tím CrawlBoard sa bude pohybovať v akcii.

Po zaplatení stačí len čakať na vaše informačné kanály vo formáte, ktorý ste zadali, prostredníctvom preferovaného spôsobu doručenia.

December 22, 2017