Back to Question Center
0

Semalt Expert predpovedá budúcnosť škrabania webu

1 answers:

Škrabanie webu je bežná technika na zhromažďovanie údajov z siete. Hovorím, že je to len dôležité je veľké podhodnotenie. Je to jednoducho nepostrádateľné. Informácie sú mocné a každá organizácia, ktorá ich chýba, je deformovaná, takže škrabanie webových stránok je krv, na ktorej bežia všetky typy online podnikov - appraisers commercial.

Či už ide o mimovládnu organizáciu, organizáciu so ziskom, začiatok, stredný podnik alebo dokonca spoločnosť Fortune 500, určite vychádza z zhromaždených informácií. Takže dôležitosť škrabania webových stránok nemôže byť príliš zdôraznená.

Súťaž v podnikovom svete nebola nikdy prísnejšia ako v súčasnosti. Hráči v rôznych priemyselných odvetviach teraz využívajú každú zbraň, ktorú majú k dispozícii, aby mohli súťažiť. V poslednej dobe začali organizácie využívať škrabanie webu ako zbraň na boj proti svojim konkurentom. Koniec koncov, keď máte dôležitejšie informácie než súperi, budete mať nad nimi výhodu. Vedomosti, ako hovoria, sú moc. Aj keď odvetvie škrabania na webe je plné mnohých riešení, môžu byť zoskupené do 3 kategórií a sú to:

  • Vytváranie vlastnej aplikácie alebo softvéru na extrakciu údajov sami alebo prijímaním programátorov
  • Nákup generického softvéru na extrakciu dát

Všetky tri riešenia majú svoje výhody a nevýhody. Okrem toho najvhodnejšia kategória riešení pre každú spoločnosť môže závisieť od webových škrabacích potrieb podnikania.

Rovnako ako každá iná technológia sa škrabanie na webe bude naďalej rozvíjať a vyvíjať. Takže tento článok sa zameriava na budúcnosť škrabania webu. Pred ďalším pokračovaním je dôležité jasne uviesť, že názory uvedené v tomto článku o budúcnosti škrabancov internetu sú len špekulatívne a fantazijné možnosti. S ohľadom na to tu, budúcnosť web extrakcie je vidieť z rôznych perspektív.

Z hľadiska umelých informácií

Keďže umelá inteligencia sa používa v každom sektore života, predpokladá sa, že táto technológia bude v najbližšej budúcnosti obrovsky využívaná na škrabanie webu. Inými slovami, inteligentné roboty alebo stroje budú vytvorené na monitorovanie a pravidelné odstraňovanie údajov pre rôzne spoločnosti.

Samozrejme, roboty sa už používajú na škrabanie na webe, ale žiadny z nich nemôže zvládnuť významné zmeny na cieľových webových stránkach bez zásahu človeka. Napríklad, ak sa zmení rozloženie cieľového miesta, existujúce nástroje na škrabanie webových stránok nebudú môcť skrátiť miesto bez toho, aby sa používateľ trošku vylepšil nástrojom. To nebude problém pre budúcich superinteligentných robotov na škrabanie webových stránok, pretože budú môcť využiť svoju diskrétnosť na zvládnutie akýchkoľvek zmien na svojich cieľových miestach počas škrabania webu s malým alebo žiadnym zásahom človeka. Čoskoro sa vytvoria, ak sa ešte nevytvoria.

Z Googleho uhla

Najväčším webovým škrabkou je Google, pretože jeho hlavnou činnosťou je prehľadávanie a prehľadávanie webových stránok všetky ich spojenia. Z toho vyplýva, že spoločnosť Google môže začať poskytovať služby škrabania webu. A ak to bude, bude to najväčšia a najlepšia spoločnosť, ktorá škrabá na webe, pretože už znova ukrýva web. Klienti budú musieť len zobraziť adresy URL cieľových webových stránok a dostanú od spoločnosti Google všetok obsah, ktorý potrebujú. Koniec koncov, obsah všetkých webových stránok je už v databázach jeho indexu.

Ďalším dôvodom, prečo spoločnosť Google začala poskytovať služby škrabania webu, je, že bude vyžadovať len malé alebo žiadne ďalšie úsilie na zabitie. Spoločnosť prežíva škrábanie webových stránok už. Keď budete mať požadované údaje v ruke po celý čas, spoločnosť Google vám ponúkne čas na obnovu webu, ktorý si ostatní poskytovatelia služieb nebudú môcť zistiť.

Keďže spoločnosť Google bude môcť ponúknuť túto službu bez väčšieho úsilia, môže poskytovať aj konkurenčné ceny, ktoré nemôžu vyhovovať žiadnej inej organizácii. Rovnako ako spoločnosť prakticky prevzala odvetvie vyhľadávačov, spoločnosť Google môže nakoniec prevziať aj odvetvie škrabania na webe. Šance sú dobré v jeho prospech.

Z hľadiska analýzy a organizácie

Bez ohľadu na to, aké nákladné môžu byť, topánky sú zbytočné pre muža bez nohy. Takže údaje nemusí byť pre organizáciu so slabými analytickými zručnosťami veľa využiteľné. V skutočnosti samotné údaje nie sú také dôležité, je to spôsob, ako ich môžete použiť. Keďže spoločnosti naďalej zintenzívňujú svoje úsilie o škrabanie na webe, začnú tiež rozptýliť viac zdrojov na získanie skúsených analytikov údajov alebo školenia svojich zamestnancov o organizácii údajov a analýza údajov.

Vzhľadom na tie isté údaje niektoré organizácie budú lepšie využívať ich ako iné. Len preto, že majú ľudí s lepšou schopnosťou analyzovať údaje. Takže budúcnosť škrabania webu určite ovplyvní dopyt po organizácii a analýze údajov.

Z pohľadu bezpečnosti

Väčšina existujúcich nástrojov na škrabanie na web už nemusí byť účinná, keďže viac organizácií bude naďalej zintenzívňovať úsilie o to,. Do tej doby budú môcť iba spoločnosti, ktoré využívajú služby škrabania webových stránok tretích strán alebo tie, ktoré nasadili vysoko sofistikovaný nástroj, aj naďalej môcť skartovať údaje z iných webových stránok.

Na záver je dôležité, aby sa organizácie začali zaujímať o budúcnosť škrabania webu. Niektoré potrebné kroky, ktoré by ste mohli zvážiť, sú:

1. Mali by ste začať pracovať na vývoji vlastných robotov s umelou inteligenciou, ktoré zvládnu vašu potrebu efektívneho odstraňovania dát .

2. Mali by ste tiež zintenzívniť úsilie o to, aby sa vaša stránka veľmi ťažko skrátila. Čo ak niektorí z vašich konkurentov majú ľahký prístup k obsahu na vašich webových stránkach, zatiaľ čo nemôžete ich oškrabovať? Nezabúdajte, že čím viac informácií máte o svojich súťažiacich, tým väčšia je vaša šanca poraziť ich.

3. Mali by ste tiež začať pracovať vážne na zdokonaľovaní vašich organizačných a analytických zručností. To možno tiež prirovnať k vojnovým situáciám. Niekedy môžete naraziť na kódované informácie vašich konkurentov alebo súperov. Táto informácia bude nepoužiteľná, ak ju nemôžete dekódovať čo najskôr. Vysoko skúsení analytici údajov často pozorujú určité trendy v zhromaždených údajoch jednoducho, takže možno budete musieť najať niekoľko z nich.

Stručne povedané, schopnosť pripraviť vašu organizáciu na koncepciu veľkých dát a budúcnosť extrakcie webu bude hrať dôležitú úlohu v dlhodobom úspechu vašej firmy.

December 22, 2017