Back to Question Center
0

Môžete mi ukázať pár chytrých spôsobov ako dokončiť optimalizáciu Amazonu a vyhrať?

1 answers:

Poďme si to - každý aktívny obchodník predávajúci na Amazone je zapojený do veľmi ťažkej výzvy. A jediný spôsob, ako dominovať, že preplnený trh dominuje Buy Box a spracovanie kompletné Amazon optimalizácia pre vaše produkty zoznamy. V opačnom prípade leví podiel zákazníkov, ktorí vždy vyhľadávajú len rýchle a lacné ponuky, nebude ochotný tráviť príliš veľa času premýšľaním tam a rozhodnúť sa, ktorý obchod si vybrať z naozaj obrovskej dostupnosti produktov tam - grain aeration management. A tu je, keď Amazon optimalizácia vstúpi do hry! Nižšie vám ukážem niekoľko praktických návrhov, ktoré vám pomôžu s optimalizáciou Amazonu ako profesionálom.

Tu sú:

Názov produktu Bohatý s dlhými okami Kľúčové slová

mať veľkú váhu v Amazon optimalizácia môže byť ešte silnejší, ak sa zameriavate na umiestnenie v názve produktu. Súčasne, vzhľadom na to, že väčšina zákazníkov už vie, čo potrebujú - pomôcť im identifikovať vaše produkty pomocou vyhľadávacích fráz dlhých chvostov je naozaj dobrý nápad, že? A aby ste získali najlepšie šance na dobré poradie a konverziu viac nerozvinutých zákazníkov na skutočných zákazníkov, odporúčam používať iba presné a konkrétne kľúčové slová (napr. Funkcie, ako napríklad farba alebo veľkosť produktu vám môžu pomôcť výrazne zvýšiť priemerné konverzie), nikdy neváhajte vložte názvy značiek do svojho názvu produktu (len aby ste sa zaradili do lepšej pozície pre cielenejšie značkové vyhľadávanie) a nezabudnite získať podporu pomocou nástroja na optimalizáciu kľúčových slov Amazonu, ako je Inšpektor kľúčových slov, Merchant Words, Unicorn Smasher alebo AMZ Tracker.

Správny prístup k zákazníkom Recenzie akvizície

V dnešnej dobe, s pozitívnym sociálnym dôkazom sa stáva čoraz dôležitejšie pre prakticky všetky online platformy elektronického obchodu, okrem samotnej optimalizácie Amazon , A nie je divu - spokojnosť zákazníkov podporovaná veselými komentármi a recenziami zvyčajne povzbudzuje ľudí, aby sa pripojili k dohode. Len udržiavajte správnu rovnováhu medzi ponukou motivácie a konaním príliš nudným spôsobom. Majte na pamäti, že recenzie od zákazníkov sú vlastne veľmi dôležitou metrikou, najmä pokiaľ ide o konečné rozhodnutie o kúpe. Mám na mysli, že mať negatívnu reputáciu s často sa objavujúcimi "zlými" zákazníckymi recenziami môže taktiež zvrátiť leví podiel vašich potenciálnych klientov práve v opačnom smere. Ak chcete zabrániť týmto nešťastným výskytom, odporúčam použiť bezplatný online nástroj Feedback Genius. Týmto spôsobom môžete nastaviť upozornenie v reálnom čase, aby ste vždy boli informovaní o každej negatívnej recenzii zákazníka, ktorá potrebuje rýchlu odpoveď. Súčasne by bolo preukázanie vašej dobrej vôle a riešenie každého negatívneho diania skôr, ako by to poškodilo celú tvoju on-line podnikanie, a to by bolo vždy dobré rozhodnutie, že? Koniec koncov, manipulácia s aktívnou komunikáciou s vašimi kupujúcimi nevyhnutne prinesie väčšine vašich návštevníkov dobrý kus mysle - predávajúci venuje osobitnú starostlivosť každému zákazníkovi, ktorý tam kupuje.

December 13, 2017