Back to Question Center
0

Ako vytvoriť svoj vlastný systém sledovania Amazon?

1 answers:

Kvalitné hodnotenie produktov na Amazon je vynikajúcou príležitosťou na zvýšenie predaja, pretože potenciálni zákazníci nájdu vaše produkty pri vyhľadávaní na webe. Ak chcete úspešne zaradiť na Amazon, musíte neustále sledovať svoje pozície a presne vedieť, ako funguje Amazonov algoritmus vyhľadávania.

Existuje 21 faktorov zaradených medzi produkty Amazon. Všetky tieto prvky možno rozdeliť na algoritmy konverzií, relevantnosti a spokojnosti zákazníkov. Faktory miery konverzie zahŕňajú poradie predajov, recenzie zákazníkov, odpovede na otázky, veľkosť a kvalitu obrazu, ceny, produkty rodičov - detí, čas na stránke, miera odchodov a kompletnosť záznamov o produktoch - мешок сонник.

Prediskutujeme niektoré z najvýznamnejších faktorov konverzie Amazon, ktoré potrebujete sledovať, aby ste zvýšili svoj predaj:

Poradie predaja je najvýznamnejším faktorom hodnotenia, ktorý ovplyvňuje pozíciu vášho produktu na Amazon SERP. Viac predajov vedie k vyšším rebríčkom a následne vyššie poradie vedie k väčšiemu predaju. Amazon predajné poradie, alebo inými slovami Amazon najlepšie predajné hodnosť je, ako dobre konkrétny výrobok predáva v porovnaní s inými produktmi v rovnakej kategórii. Predajcovia dávajú pozor na túto metriku, aby skontrolovali, ako rýchlo je možné ich produkty predávať na tejto obchodnej platforme. Táto hodnosť sa nachádza v sekcii s podrobnosťami o produktoch na stránkach produktov spoločnosti Amazon.

  • Spätná väzba od zákazníkov

Ďalším faktorom hodnotenia Amazon, ktorý by sa mal vziať do úvahy, sú spätné väzby od zákazníkov. Amazon zohľadňuje ich počet aj kvalitu, aby určili poradie produktov. Čím viac recenzií máte, tým vyššie budete zaradení na stránkach s výsledkami vyhľadávania Amazonu a následne na tému produktov Amazon t21, čím viac potenciálnych klientov pritiahnete.

  • Odpovede na otázky

Pri odpovedaní na všetky otázky používateľov uvádzate Amazon svoj postoj k tejto platforme a najmä k vašej firme vo všeobecnosti. Navyše to robí vašich zákazníkov viac lojálnej k vašej značke. Zodpovedané otázky sú uvedené na hornej stránke stránky produktu a zohrávajú dôležitú úlohu pri konverzii.

  • Veľkosť a kvalita obrázkov

Aby ste dosiahli víťaznú optimalizačnú kampaň, musíte dodržiavať pokyny pre obrázok spoločnosti Amazon. Musíte nahrať iba kvalitné a živé fotografie vašich produktov, vyhýbajúce sa plagiátom a obrázkov od spoločnosti Google. Mali by ste používať obrázky vysokej kvality s minimom 1000 × 1000 pixelov. Okrem toho musíte poskytnúť svojim zákazníkom príležitosť na zväčšenie obrázkov.

  • Cena

Pre zvýšenie predaja a prilákanie ďalších potenciálnych zákazníkov potrebujete konkurencieschopnú cenu. Navyše je to významný faktor Buy Box. Ak nemôžete svojim potenciálnym zákazníkom poskytnúť primeranú cenu, môžete im aspoň poskytnúť bezplatnú dopravu.

  • Čas na stránke a miera odchodov

Systém hodnotenia Amazon je podobný systému Google. Amazonové roboty tiež venujú pozornosť priemernému času, ktorý užívateľ vynakladá na váš záznam, a kontroluje mieru odchodov zo stránky na určenie hodnosti vašich produktov.

  • Vyplnenie zoznamu produktov

Zoznam produktov by mal byť dostatočne kompletný, aby sa na stránke s výsledkami vyhľadávania zaradil vyššie. Preto sa musíte pokúsiť dokončiť každé pole, aby ste potenciálnym zákazníkom poskytli najlepšie skúsenosti s vyhľadávaním.

December 8, 2017