Back to Question Center
0

Zombie Computers a Botnet Malware - Semalt Expert dáva odpoveď, či sú dobré alebo zlé pre váš počítač

1 answers:

Zombie počítač je zariadenie pripojené k internetu, ktorý je ohrozený hackermi. Používa sa pri niektorých škodlivých úlohách a botnety zombie sa používajú na šírenie spamu prostredníctvom e-mailov. Taktiež spúšťa útoky typu "Denial-of-service". Majitelia zombie počítačov ani nevedia, že ich systémy sú ohrozené, pretože tieto programy fungujú potichu a napadajú veľké množstvo súborov - plasticware that looks real. Frank Abagnale, Customer Success Manager, hovorí, že koordinované útoky DDoS od botnetov sa podobajú útokom zombie hordu a rôzni používatelia počítačov alebo mobilných telefónov nevedia o robotoch. Škodlivý softvér typu botnet je kolekcia veľkého množstva mobilných alebo počítačových zariadení pripojených k internetu, z ktorých každý prevádzkuje konkrétne boty. Botnety sa používajú na vykonávanie rôznych distribuovaných útokov typu Denial-of-Service, kradnú údaje, umožňujú útočníkom prístup k vášmu zariadeniu a posielajú spamové e-maily alebo phishingové odkazy vo veľkom počte.

Nie všetky počítače s malware a počítačom zombie sú zlé:

Mali by ste mať na pamäti, že nie všetky botnety sú škodlivé a škodlivé. Napríklad, niektoré antivírusové spoločnosti aktualizujú svoje politiky pomocou botnetov a používatelia musia dodržiavať ich pravidlá a predpisy. Spoločnosť Microsoft nedávno aktualizovala svoje pravidlá a zaviedla celý rad flopov, ktoré sú užívateľsky prívetivé a zabraňujú útokom škodlivých botnetov. Preto inštalácia týchto botnetov na vašom počítači nie je vôbec nebezpečná a nemala by sa považovať za samozrejmosť..Botnety sa vytvárajú, keď škodlivé programy alebo vírusy prenikajú do zariadenia. Ovládač botnetov nasmeruje určité činnosti na kompromitované zariadenia prostredníctvom komunikačných kanálov, ako sú HTTP a IRC. Botnety prenajímajú kybernetickí útočníci na rôzne účely.

Ako zostať v bezpečí online?

Mali by ste nainštalovať kvalitný anti-malware alebo antivírusový program, ktorý by mal byť originálnou a platenou verziou, aby ste maximalizovali bezpečnosť online. Okrem toho by ste nemali nikdy kliknúť na podozrivé odkazy a trblietavé reklamy, rovnako ako popup okná by nemali byť otvorené, pretože môžu obsahovať roboty vo veľkom čísle.

Milióny miliárd počítačov boli mlčky napadnuté botnety, vytvárali masívnu armádu a bojovali o ukradnutie osobných údajov používateľa online. Niektorí robotovia sa skladajú z malých i veľkých botnetových sietí, ako napríklad Conficker, Zeus, Mariposa, BredoLab a ZeroAccess. Všetci čakajú na príkazy od botmasterov pred tým, ako začnú vykonávať svoje funkcie.

Velitelia botnetov často predávajú služby botnetu najlepšie plateným uchádzačom. Zákazníci sú páchateľmi komerčnej špionáže, politických strán a online zločineckých gangov, ktorých cieľom je narušiť kybernetické útoky. Botnetové hrozby sú hlavnou súčasťou online zabezpečenia a botnety sú za veľkým počtom útokov typu phishing. Preto je ich prevencia povinná a my by sme sa mali prestať dostať do pasce keyloggermi, krádežami identity a phishingovými útokmi. Zombie počítače aj botnet malware môžu infikovať vaše zariadenia, takže by ste mali byť opatrní pri surfovaní na rôznych webových stránkach.

November 29, 2017