Back to Question Center
0

Pokročilé kroky k botnetom Pochopenie - Semalt Expert

1 answers:

Botnet znamená robot sieť. Môže byť definovaná ako počítačová sieť, ktorá bola infikovaná vírusom známym ako škodlivý softvér alebo je pod kontrolou bot-herder. Každý počítač, ktorý je kontrolovaný bot-herder, sa označuje ako bot. Tento útočník je schopný odoslať príkazy do botnetu počítača na vykonanie škodlivých úkonov.

Michael Brown, Semalt Customer Success Manager, vysvetľuje, že útočník môže vykonávať trestné činy v závislosti od jednotiek alebo škály robotov, ktorí napadli počítačovú sieť. Boti sú schopní vykonávať nebezpečnejšie operácie, ktoré sa nedajú dosiahnuť pomocou malware - notebook leasing. Keď sa botnety dostanú do počítačovej siete, môžu zostať v systéme a byť ovládané vzdialeným útočníkom. Takto infikované počítače môžu získať aktualizácie, ktoré ich veľmi rýchlo menia správanie.

Niektoré činnosti vykonávané botnetmi zahŕňajú:

Spam pošty

Väčšina jednotlivcov má tendenciu ignorovať tento aspekt, pretože majú pocit, že e-mail sa stal už starým predmetom útoku. Avšak spamové botnety sú masívne a môžu napadnúť kdekoľvek. Používajú sa predovšetkým na odosielanie nevyžiadanej pošty alebo falošných správ, ktoré obsahujú škodlivý softvér, ktorý je dodávaný v mnohých číslach zo všetkých botnetov..Napríklad Cutwail botnet je schopný odoslať 74 miliárd správ za deň. To umožňuje rozšíriť roboty tak, že každý deň ovplyvňujú čoraz viac počítačov.

útok DDoS

Napája obrovskú škálu botnetu, ktorá mu pomáha preťažiť cieľovú sieť s množstvom požiadaviek, čím ju sprístupní užívateľom. Osoba bude musieť zaplatiť za prístup k počítaču a to väčšinou prebieha v organizáciách buď z osobných alebo politických dôvodov, čím sa im odopiera získať nejaké dôležité informácie a nakoniec budú platiť iba za účelom zastavenia útoku.

Finančné porušenie

Tieto botnety sú určené na ukradnutie finančných prostriedkov z kreditných kariet a podnikov. Toho sa dosiahne odcudzením dôverných informácií o kreditnej karte. Patrí medzi ne aj boty ZeuS, ktoré boli použité na pomoc pri krádeži miliónov finančných prostriedkov od viacerých spoločností.

Cielené narušenia

Tieto botnety sú malé a sú prispôsobené tak, aby pomáhali útočníkom narúšať organizácie a získavať od nich dôverné informácie. Tieto činnosti sú pre inštitúcie nebezpečné, pretože sa zameriavajú na najtajnejšie a cennejšie údaje vrátane výskumu, finančných informácií, osobných informácií klientov a duševného vlastníctva.

Títo útočníci sa robia, keď bot-herder nasmeruje roboty na kontrolu serverov s použitím e-mailov, zdieľania súborov a iných pravidiel aplikácie sociálnych médií alebo pomocou iných robotov, ktorí budú pôsobiť ako sprostredkovatelia. Keď používateľ počítača otvorí škodlivý súbor, roboty posielajú správy príkazu umožňujúcemu bot-herderovi prevziať a robiť príkazy do postihnutého počítača.

Botnety sa stali významnou kybernetickou hrozbou, pretože sú sofistikované v porovnaní s inými počítačovými vírusmi a tieto výrazne zasiahli vlády, firmy a jednotlivcov. Botnety môžu ovládať siete a získať silu a môžu viesť k masívnym stratám, pretože pôsobia ako vnútorní hackeri, ktorí sú schopní vykonávať škodlivé činy, a tým zničiť organizáciu.

November 29, 2017