Back to Question Center
0

Škrabanie webu vysvetlilo Semalt Expert

1 answers:

Škrabanie webu je jednoducho proces vývoja programov, robotov alebo robotov ktoré dokážu extrahovať obsah, údaje a obrázky z webových stránok. Zatiaľ čo skrytie obrazovky môže kopírovať iba pixely zobrazené na obrazovke, škrabanie webových stránok prehľadá všetok kód HTML so všetkými údajmi uloženými v databáze. Potom môže vytvoriť repliku webových stránok niekde inde.

Preto sa škrabanie na webe teraz používa v digitálnych podnikoch, ktoré vyžadujú zber dát. Niektoré legálne použitia webových škrabiek sú:

1 - free pr9 dofollow backlinks. Výskumníci ju používajú na extrakciu údajov zo sociálnych médií a fór.

2. Spoločnosti používajú roboty na výber cien z webových stránok konkurentov na porovnanie cien.

3. Bots pre vyhľadávače pravidelne prehľadávajú stránky na účely poradia.

Nástroje na škrabanie na web sú softvér, aplikácie a programy, ktoré filtrujú databázy a vyťahujú určité dáta. Avšak väčšina škrabákov je navrhnutá tak, aby robila nasledovné:

  • Extrahovať údaje z API
  • Uložiť extrahované dáta
  • Transformovať extrahované dáta
  • Štruktúry stránok HTML

Keďže legitímne aj škodlivé roboty slúžia rovnakému účelu, často sú totožné. Tu je niekoľko spôsobov, ako rozlíšiť jeden od druhého.

Legitímne škrabky možno identifikovať s organizáciou, ktorá ich vlastní. Napríklad roboty spoločnosti Google naznačujú, že patria do služby Google v hlavičke HTTP. Na druhej strane, škodlivé roboty nemôžu byť prepojené s žiadnou organizáciou.

Legitímne roboty zodpovedajú robotovi lokality..txt súboru a nepresahujte stránky, na ktoré je dovolené skrátiť. Ale škodlivé roboty porušujú pokyny operátora a škrípajú z každej webovej stránky.

Prevádzkovatelia musia na serveroch investovať veľa zdrojov, aby mohli skrývať obrovské množstvo údajov a spracúvať ich. To je dôvod, prečo niektoré z nich často využívajú botnet. Často infikujú geograficky rozptýlené systémy s rovnakým malware a kontrolujú ich z centrálneho miesta. To je spôsob, akým sú schopní vyškriabať veľké množstvo dát za oveľa nižšie náklady.

Škrtenie cien

Páchateľ tohto typu škodlivého škrabania používa botnet, z ktorého sa škrabákové programy používajú na škrabanie cien konkurentov. Ich hlavným cieľom je podhodnotenie ich konkurentov, pretože nižšie náklady sú najdôležitejšími faktormi, ktoré zákazníci zohľadňujú. Bohužiaľ, obeťami škrtania cien sa bude naďalej stretávať so stratou predaja, stratou zákazníkov a stratou príjmov, zatiaľ čo páchatelia budú naďalej využívať viac záštitrov.

Škrabanie obsahu

Škrabanie obsahu je rozsiahle nelegálne zhromažďovanie obsahu z inej stránky. Obete tohto typu krádeže sú zvyčajne spoločnosti, ktoré sa spoliehajú na on-line katalógy produktov pre svoje podnikanie. Webové stránky, ktoré riadia svoje podnikanie digitálnym obsahom, sú tiež náchylné k škrabaniu obsahu. Bohužiaľ, tento útok môže byť pre nich zničujúci.

Ochrana pred škrabaním na webe

Je dosť znepokojujúce, že technológia, ktorú používajú zlomyseľní poškodení páchateľov, spôsobuje, že mnohé bezpečnostné opatrenia sú neúčinné. Aby ste zmiernili tento jav, musíte za účelom zabezpečenia svojich webových stránok používať Imperava Incapsula. Zabezpečuje, aby všetci návštevníci vašej stránky boli legitímni.

Ako funguje Imperva Incapsula

Spustí verifikačný proces s podrobnou kontrolou hlavičiek HTML. Toto filtrovanie určuje, či je návštevník človek alebo bot a tiež určuje, či je návštevník bezpečný alebo škodlivý.

Môže sa použiť aj reputácia IP. Údaje IP sa zhromažďujú od obetí útoku. Návštevy z ktoréhokoľvek z IP budú predmetom ďalšieho preskúmania.

Behaviorálny vzor je ďalšou metódou identifikácie škodlivých robotov. Sú to tie, ktoré sa zapájajú do ohromujúcej rýchlosti žiadosti a zábavných vzorov prehliadania. Často sa snažia, aby sa vo veľmi krátkom čase dotkli každej stránky webovej stránky. Takýto vzor je veľmi podozrivý.

Progresívne výzvy, ktoré zahŕňajú podporu súborov cookie a spustenie kódu JavaScript, sa môžu použiť aj na filtrovanie robotov. Väčšina spoločností sa uchýli k použitiu nástroja Captcha na chytenie robotov, ktorí sa snažia zosobňovať ľudí.

December 7, 2017