Back to Question Center
0

Semalt: Prečo sa môže škubnúť web?

1 answers:

Škrabanie webu je on-line proces pre ľudí, z viacerých webových stránok a uložiť ich do svojich súborov. Podľa Hartleyho Brodyho (autor Ultimate Guide of Web Scraping), webový vývojár a technologický líder , škrabanie webových stránok môže byť zábavnou a výnosnou skúsenosťou. Hartley Brody prevzal rôzne obsahy z mnohých webových stránok, ako sú hudobné blogy a Amazon.com. Prostredníctvom svojej skúsenosti pochopil, že prakticky akékoľvek webové stránky môžu byť škrabané - reuleux dna 200. Nasledujúce sú hlavné dôvody, prečo môže byť škrabanie na web zábavnou záležitosťou.

Webové stránky sú lepšie ako rozhrania API

Aj keď mnohé webové stránky majú rozhranie API, majú veľa obmedzení. V prípade, že rozhranie API poskytlo prístup ku všetkým informáciám, vyhľadávatelia webu by museli dodržiavať svoje obmedzenia sadzieb. Internetová stránka by vykonala zmeny na svojej webovej stránke, ale rovnaké zmeny v dátovej štruktúre by sa prejavili aj v API dňoch alebo dokonca mesiacoch neskôr. Ale on-line marketingovia môžu mať veľa prínosov pre rozhrania API. Napríklad, zakaždým, keď sa prihlásia na stránky (napríklad Twitter), všetky registračné formuláre sú nastavené pomocou rozhrania API. API definuje metódy, ktoré určitý softvérový program interaguje s iným.

Spoločnosti nepoužívajú veľa obrany

Vyhľadávanie na webe sa môže pokúšať skrátiť určitú lokalitu viac ako raz bez problémov. Dnes veľa firiem nemá silný obranný systém na ochranu svojich stránok pred automatizovaným prístupom..

Jedna z prvých vecí, ktorú hľadajú webové stránky, je organizovať všetky informácie, ktoré potrebujú určitým spôsobom. Celú prácu vykoná kód nazvaný "škrabka", ktorý posiela dotaz na konkrétnu webovú stránku. Potom analyzuje dokument HTML a vyhľadáva špecifické informácie.

Webové stránky ponúkajú lepšiu navigáciu

Prechádzanie nie dobre štruktúrovaným rozhraním API môže byť veľmi ťažké a môže to trvať niekoľko hodín. Dnes majú webové stránky čistejšiu štruktúru a môžu byť ľahko oškrabované.

Hartley Brody sa zameriava na robenie nejakého výskumu pri hľadaní dobrej knižnice na analýzu HTML v jazyku podľa vlastného výberu. Napríklad môžu používať Python alebo Beautiful Soup. Poukazuje na to, že on-line marketingoví pracovníci, ktorí sa snažia získať určité údaje, musia nájsť adresy URL, ktoré požadujú, a prvky DOM. Potom knižnice nájdu pre ne všetky relevantné informácie.

Všetky lokality môžu byť škrabané

Mnohí obchodníci sa domnievajú, že niektoré webové stránky nemôžu byť škrabané. Ale to nie je pravda. V skutočnosti môže byť každá webová stránka škrabaná, najmä ak používa AJAX na načítanie údajov, dá sa ľahšie oškrabovať.

Zhromažďovanie správnych údajov

Používatelia môžu nájsť a získať množstvo vecí z rôznych webových stránok. Môžu skopírovať rôzne údaje, aby dokončili svoju prácu len tým, že sedia v počítači.

Najlepšie faktory, ktoré je potrebné zvážiť pre škrabanie na webe

Mnoho webových stránok dnes nedovoľuje škrabanie webových stránok. V dôsledku toho si weboví používatelia potrebujú prečítať Zmluvné podmienky konkrétnej stránky a zistiť, či majú povolené pokračovať. Mali by tiež vedieť, že niektoré webové stránky používajú softvér, ktorý zastavuje škrabáky na webe. Existujú aj niektoré webové stránky, ktoré výslovne uvádzajú, že návštevníci musia nastaviť určité súbory cookie na prístup.

December 7, 2017