Back to Question Center
0

Ako funguje mechanizmus vyhľadávania Amazon?

1 answers:

Už ste niekedy zaujímali, ako Amazon určuje hodnosť každého produktu? Amazon používa svoj špeciálny algoritmus, ktorý sa nazýva A9. Podobne ako Google, Amazon udržiava v tajnosti, ako funguje ich hlavný algoritmus hodnotenia a iba Amazon vie s istotou, čo je integrované do ich systému hodnotenia.

Podľa nedávnych prieskumov spoločnosť Amazon dokonca dopĺňala spoločnosť Google o počet používateľov, ktorí vyhľadávajú produkty. Pokiaľ ide o mňa, je to najdôležitejší dôvod udržiavať tajný algoritmus hodnotenia. Pravdepodobne je to dôvod, prečo sa algoritmus neustále zdokonaľuje a aktualizuje spoločnosť Amazon.

Ako uviedli predstavitelia spoločnosti Amazon, jedným z hlavných účelov algoritmu Amazon A9 je poskytnúť používateľom najrelevantnejšie výsledky vyhľadávania - grain bin temperature monitoring system. To je dôvod, prečo sa neustále usilujú získať najlepšie výsledky a zlepšiť skúsenosti používateľa pri vyhľadávaní. Algoritmus hodnotenia A9 sa automaticky naučí kombinovať viaceré funkcie relevantnosti. Štruktúrované údaje katalógu Amazonu poskytujú veľa relevantných funkcií. Amazon sa môže učiť z minulých vzorov vyhľadávania a prispôsobiť tieto údaje tomu, čo je pre zákazníkov dôležité. Takýmto spôsobom každý zákazník na Amazon získa odlišnú stránku s výsledkami vyhľadávania na základe svojich predchádzajúcich vedcov, nákupov a preferencií. Všetky výsledky vyhľadávania sú zaznamenané a umiestnené do poradia toho, čo je pre používateľa najrelevantnejšie.

V tomto krátkom príspevku sa budeme zaoberať primárnymi internými a externými faktormi, ktoré ovplyvňujú hodnosť Amazon a ďalšie veci, ktoré Amazon berie do úvahy pri určovaní určitého page rank pre každý produkt.

Amazon vnútorné poradie faktory

Základné vnútorné faktory Amazon berie do úvahy produkty zaradenia patria:

  • rozsudky

Neexistujú žiadne konkrétne usmernenia týkajúce sa rozhodnutia Amazonských rozsudkov. Môžeme však uviesť, že spoločnosť Amazon zohľadňuje také faktory, ako je počet a kvalita používateľských recenzií a hodnotenie jednotlivých produktov..Spoločnosť Amazon navyše počíta počet kliknutí z vyhľadávacích a iných faktorov správania, ktoré popisujú skúsenosti používateľa pri vyhľadávaní.

  • Programová analýza

Tento interný faktor hodnotenia je zjavne nevyhnutný, ale bez parametrov a podrobností analýzy zostávame v tme ,

  • Kľúčové obchodné metriky

Všetko, čo Amazon robí, je s jedným cieľom. To znamená zvýšiť zisk a celkové príjmy z podnikania. Ale stále nie je jasné, čo Amazon používa na sledovanie a meranie kritických podnikových metrík.

  • Amatérske ukazovatele výkonnosti

Spokojnosť zákazníkov je jedným z najvýznamnejších výkonnostných opatrení Amazon berie do úvahy, ako dobre robíte predajcu na Amazon. Online obchodníci môžu skontrolovať, ako robia, pokiaľ ide o spokojnosť zákazníkov s odkazom na informačný panel o účte Zdravie.

Aké faktory môžu mať vplyv na vašu Amazonskú hodnosť?

  • Predajné poradie

Predajná pozícia je významný faktor hodnotenia Amazon, ktorý môže priamo ovplyvniť pozíciu vášho produktu na stránke s výsledkami vyhľadávania. Čím vyššia je vaša pozícia v predaji, tým lepšie dosiahnete relevantnosť, keď zákazníci hľadajú produkt, ktorý si kúpia. Ak chcete zlepšiť svoje pozície predaja na Amazon, musíte urobiť viac dobrých obchodov.

Keď používateľ vloží dotaz do vyhľadávacieho poľa Amazon, s najväčšou pravdepodobnosťou premýšľa nad nákupom niečoho. Aby spoločnosť Amazon povzbudila objednávateľa, poskytuje zoznam produktov, ktoré získal algoritmus a ktorý je uvedený v poradí poradia relevantnosti. Keď používateľ získa zoznam relevantných pre produkty dopytu, Amazon začne sledovať, čo kliknú ďalej. Takže Amazon počíta miery prekliknutia a integruje tieto štatistiky do algoritmu.

December 7, 2017