Back to Question Center
0

Semalt: Scrape Web Data Tipy - Nenechajte si ujsť!

1 answers:

Ak nemôžete získavať údaje, sú iné metódy, ktoré možno použiť na získanie potrebných problémov. Napríklad je možné získať údaje z webových API, extrahovať dáta z rôznych PDF súborov alebo dokonca z webových stránok. Extrakcia údajov z PDF súborov je náročná úloha, keďže PDF zvyčajne neobsahuje presné informácie, ktoré si môžu vyžadovať. Na druhej strane, počas procesu škrabania obrazovky, je obsah, ktorý je extrahovaný, štruktúrovaný kódom alebo použitím škrabacieho nástroja - oculus illesteva azul. Získanie údajov o webových šrotách môže byť ťažké, ale akonáhle človek má predstavu o tom, čo je potrebné urobiť, stáva sa to ľahké.

Strojovo čitateľné dáta

Jedným z hlavných cieľov škrabania webu je umožniť prístup k strojom čitateľným údajom. Tieto údaje sú vytvorené počítačom na spracovanie a niektoré jeho príklady formátov zahŕňajú súbory XML, CSV, Excel a Json. Strojovo čitateľné dáta sú jedným z rôznych spôsobov, ako sa dá použiť na získanie údajov z webových stránok, pretože ide o jednoduchú metódu, ktorá nevyžaduje vysokú úroveň techniky na to, aby sa s ňou zvládla.

Škrabanie webových stránok

Škrabanie webových stránok je jednou z najčastejšie používaných metód získavania informácií, ktoré sú potrebné. Existujú prípady, kedy webové stránky nefungujú správne.

Napriek tomu, že je najviac uprednostňované škrabanie, existujú rôzne faktory, ktoré spôsobujú, že škrabanie je komplikovanejšie. Niektoré z nich obsahujú HTML kód, ktorý je zle formátovaný a hromadný prístup blokuje. Právne prekážky môžu byť tiež problémom pri spracovávaní údajov z webových stránok, pretože niektorí ľudia ignorujú používanie licencií. V niektorých krajinách sa to považuje za sabotáž. Medzi nástroje, ktoré vám môžu pomôcť pri vyhľadávaní alebo extrahovaní informácií, patria webové služby a niektoré rozšírenia prehliadača v závislosti od používaného prehliadača. Škrabanie webových údajov možno nájsť v jazyku Python alebo dokonca v PHP. Hoci proces vyžaduje veľa zručností, môže byť ľahké, ak je webová stránka, ktorú používa, správna.

December 7, 2017