Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvetľuje, ako skrútiť web s krásnou polievkou

1 answers:

Existuje veľa údajov, ktoré sú zvyčajne na druhej strane HTML. Do počítačového stroja je webová stránka iba zmesou symbolov, textových znakov a prázdneho miesta. Skutočná vec, ktorú ideme na webovú stránku, je obsah, ktorý je pre nás čitateľný. Počítač definuje tieto prvky ako značky HTML. Faktor, ktorý rozlišuje nespracovaný kód od údajov, ktoré vidíme, je softvér, v tomto prípade naše prehliadače. Iné webové stránky, ako sú škrabky, môžu využívať tento koncept na oškrtenie obsahu webových stránok a jeho uloženie na neskoršie použitie.

V otvorenom jazyku, ak otvoríte dokument HTML alebo zdrojový súbor pre konkrétnu webovú stránku, bolo by možné načítať obsah, ktorý sa nachádza na tejto konkrétnej webovej stránke. Táto informácia by bola na rovnej krajine spolu s množstvom kódu. Celý proces zahŕňa spracovanie obsahu neštruktúrovaným spôsobom. Je však možné organizovať tieto informácie štruktúrovaným spôsobom a získať užitočné časti z celého kódu.

Vo väčšine prípadov škrabky nevykonávajú svoju činnosť na dosiahnutie reťazca HTML. Zvyčajne existuje koncový prínos, ktorý sa každý snaží dosiahnuť. Napríklad ľudia, ktorí vykonávajú niektoré aktivity internetového marketingu, môžu musieť obsahovať jedinečné reťazce ako príkaz-f na získanie informácií z webovej stránky. Ak chcete túto úlohu dokončiť na viacerých stránkach, môžete potrebovať pomoc a nielen ľudské schopnosti. Škrabky webových stránok sú títo robotníci, ktorí môžu skrútiť webové stránky s viac ako miliónom stránok za niekoľko hodín. Celý proces si vyžaduje jednoduchý programový prístup. S niektorými programovacími jazykmi, ako je Python, môžu používatelia kódovať niektoré prehľadávače, ktoré dokážu skopírovať údaje webových stránok a odhodiť ich na konkrétnom mieste.

Rozobratie môže byť pre niektoré webové stránky rizikovým postupom. Existuje veľa obáv, ktoré sa týkajú zákonnosti škrabancov. Po prvé, niektorí ľudia považujú svoje údaje za súkromné ​​a dôverné. Tento jav znamená, že v prípade vyraďovania sa môžu vyskytnúť problémy s autorskými právami, ako aj únik výnimočného obsahu. V niektorých prípadoch ľudia načítajú celú webovú lokalitu na používanie offline. Napríklad v nedávnej minulosti bol prípad Craigslist pre webové stránky s názvom 3Taps. Táto stránka škrabaná obsah webových stránok a publikuje zoznamy ubytovania na klasifikované sekcie. Oni sa neskôr usadili s 3stupňami, ktoré platili 1.000.000 dolárov na svoje bývalé stránky.

BS je súbor nástrojov (jazyk Pythonu), ako napríklad modul alebo balík. Krásnu polievku môžete použiť na škrabanie webových stránok z dátových stránok na webe. Je možné skopírovať stránky a získať údaje v štruktúrovanej forme, ktorá zodpovedá vášmu výstupu. Môžete analyzovať adresu URL a potom nastaviť konkrétny vzor vrátane nášho exportného formátu. V databáze BS môžete exportovať v rôznych formátoch, ako je XML. Ak chcete začať, musíte nainštalovať slušnú verziu systému BS a začať s niekoľkými základnými pravidlami Pythonu. V tomto prípade sú dôležité znalosti programovania Source .

December 7, 2017