Back to Question Center
0

Semalt Expert spracováva nástroje na extrakciu údajov webových stránok

1 answers:

Web šrotovanie zahŕňa akt zhromažďovania údajov webových stránok pomocou webového prehľadávača , Ľudia používajú nástroje na extrakciu webových stránok na získanie cenných informácií z webových stránok, ktoré môžu byť k dispozícii na export do inej lokálnej pamäťovej jednotky alebo vzdialenej databázy. Softvér na škrabky na webe je nástroj, ktorý možno použiť na prehľadávanie a zhromažďovanie informácií o webových stránkach, ako sú kategórie produktov, celé webové stránky (alebo časti), obsah, ako aj obrázky. Môžete získať akýkoľvek obsah webových stránok z inej stránky bez oficiálneho rozhrania API na spracovanie vašej databázy.

V tomto článku SEO existujú základné princípy, s ktorými tieto nástroje na získavanie údajov na webových stránkach fungujú. Môžete sa naučiť spôsob, akým pavúk vykonáva proces prehľadávania, aby uložil údaje webových stránok štruktúrovaným spôsobom na zber údajov na webových stránkach. Budeme brať do úvahy nástroj na extrakciu webových stránok BrickSet - right click computer consulting services. Táto doména je web založená na komunite, ktorá obsahuje veľa informácií o súpravách LEGO. Mali by ste byť schopní vytvoriť funkčný extrakčný nástroj Python, ktorý môže prechádzať na webovú lokalitu BrickSet a uložiť informácie ako súbory údajov na obrazovku. Tento webový škrabák je rozšíriteľný a môže zahŕňať budúce zmeny jeho činnosti.

Potreby

Aby ste vytvorili Pyramovu webovú scrapper, potrebujete prostredie lokálneho vývoja pre Python 3. Toto prostredie runtime je Python API alebo Softvérový vývojový kit pre výrobu niektorých základných častí vášho webového prehľadávača. Existuje niekoľko krokov, ktoré sa môžu stať pri vytváraní tohto nástroja:

Vytvorenie základného škrabáka

V tejto fáze musíte byť schopní systematicky vyhľadávať a sťahovať webové stránky webových stránok. Odtiaľ môžete získať webové stránky a získavať informácie, ktoré od nich chcete získať. Rôzne programovacie jazyky dokážu tento účinok dosiahnuť. Váš prehľadávač by mal byť schopný indexovať viac ako jednu stránku súčasne, rovnako ako dáta uložiť rôznymi spôsobmi.

Musíte mať triedu Scrappy svojho pavúka. Napríklad meno nášho pavúka je brickset_spider. Výstup by mal vyzerať takto:

pip install script

Tento reťazec kódov je Python Pip, ktorý sa môže vyskytovať podobne ako v reťazci:

mkdir brickset-scraper

Tento reťazec vytvorí nový adresár. Môžete sa k nej orientovať a použiť ďalšie príkazy ako dotykové vstupy takto:

dotykom scraper.py

December 7, 2017