Back to Question Center
0

Semalt spracováva na URLitor - Veľmi cool Web Škrabanie a extrakcia dát nástroj

1 answers:

URLitor je nový, ale efektívny nástroj na škrabanie a získavanie údajov. Ak chcete použiť službu URLitor, stačí pridať zoznam všetkých webových adries, ktorých obsah chcete skrátiť online v poskytnutej šablóne. Potom musíte určiť prvok HTML, ktorý chcete získať z webových stránok, a kliknite na tlačidlo Odoslať. Je to tak jednoduché. Pomocou tohto nástroja už nemusíte z prehliadača kopírovať ani prilepovať - slotsmillion casino bonus code.

xPath je jazyk, ktorý sa používa na vyhľadávanie informácií v súboroch XML. Používa určité výrazy na výber súborov uzlov alebo uzlov v súboroch XML. Výrazy, ktoré XPath rozumie, sú úplne podobné tým, ktoré sa používajú s normálnymi počítačovými súbormi alebo dokumentmi.

Napriek tomu, že program XPath sa používa s viacerými programovacími jazykmi, bol tento nástroj vytvorený pre používateľov, ktorí nemajú žiadne programové znalosti. Takže nemusíte byť programátorom, ktorý by ste ho mohli využiť. Pomocou tohto nástroja môžete získavať údaje z viacerých stránok HTML a XML.

Pre jednoduchosť používania boli niektoré často používané výrazy XPath vopred definované v rozbaľovacej ponuke, takže užívatelia budú musieť vybrať iba niektorý z nich v závislosti od ich cieľov. Skúsení užívatelia XPath však majú slobodu používať svoje vlastné výrazy vždy, keď si to želajú..

Nástroj bol navrhnutý s kapacitou 100 webových adries v jedinej reštrikcii a trvá maximálne 10 výrazov naraz. Inými slovami, môže skrútiť dáta z maximálne 100 adries URL naraz.

Niektoré dôležité výrazy XPath, ktoré je možné modifikovať alebo pridať, boli uvedené nižšie:

1. // div [2] - Tento výraz vyberá druhú div hierarchicky; 2. // link [@ rel = 'canonical'] / @ href - Tento výraz vyberie miesto (ref) tagu, nastaviť atribút rel rovnocenný kanonickému;

3. / html / head / meta [@ name = 'description'] / @ content

4. // * [@ class = 'class-name'] Triedu CSS;

5. // h2 // title - Tento výraz sa môže použiť na výber prvého prvku H2 a názvu stránky;

6. // * [name

= 'h1' alebo meno

= 'titul'] - Tento výraz funguje presne ako vyššie. Vyššie uvedený výraz je však lepší, pretože je kratší; - Tento výraz vyberá každý prvok, ktorý má triedu CSS a obsahuje aj "palec" na extrakciu; - Tento výraz vyberá nadradený prvok, ktorý má text "Vitajte" ,;

Tento nástroj je verzia Beta a stále môže pracovať s niektorými chybami. Je to však stále skvelý nástroj pre používateľov s malými alebo žiadnymi znalosťami programovania, pretože všetky často používané výrazy boli preddefinované do menu, ako bolo spomenuté vyššie.

December 7, 2017